В межах і за підтримки всеукраїнської програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні» ВОБФ «Карітас-Волинь» реалізував проєкт «Заходи щодо проведення безпечних богослужінь в умовах пандемії  COVID-19», мета якого – забезпечити безпечне проведення богослужінь на чотирьох парафіях Луцького екзархату УГКЦ в умовах пандемії коронавірусної хвороби шляхом надання антисептиків і засобів індивідуального захисту.

          Одними з таких є парафія Блаженного Василія Величковського УГКЦ і парафія Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ м. Ковель. Нещодавно під час зустрічі у ковельському монастирі ЧНІ відбулася зустріч з активізації соціального служіння, під час якої священникам обох парафій були передані антисептики для рук, медичні маски і захисні рукавички. Це дозволить проводити богослужіння в безпечних умовах – захист як для священникам цих парафій, так і для людей, які відвідують храми. Також дані засоби індивідуального захисту будуть надані потребуючим, які не мать можливості придбати захисну маску або рукавиці.

          Від початку карантину в Україні Українська Греко-Католицька Церква вживає необхідних заходів щодо безпечного проведення богослужінь, інших релігійних заходів та своєї соціальної діяльності. Більшість парафій організували онлайн-трансляції  Літургій, дозволена присутність вірних у храмі із захисною маскою, дотриманням соціальної дистанції, використання антисептиків.

          В теперішній час кожен свідомий християнин знає, що таких вимог необхідно дотримуватися постійно у нашому повсякденному житті, аби запобігти інфікуванню COVID-19 і поширенню коронавірусної хвороби.

          Щиросердечно дякуємо МБФ «КАрітас України» та Відділу соціального служіння УГКЦ за можливість реалізації ініціативи із закупівлі засобів індивідуального захисту для парафій Луцького екзархату УГКЦ.