Гуманітарна допомога

ЕТИЧНИЙ КОДЕКС МБФ КАРІТАСУ УКРАЇНИ У СФЕРІ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ

1. Гуманітарний імператив є визначальним. Право на отримання гуманітарної допомоги є основним гуманітарним принципом, який повинен стосуватися усіх малозабезпечених жителів України. Як члени міжнародної сім’ї Карітас ми визнаємо наш обов’язок надавати гуманітарну допомогу в будь-який час, коли вона необхідна. Основним спонуканням щодо нашого реагування на лиха є прагнення полегшити страждання тих, хто має найменшу здатність протистояти тиску, спричиненому лихом. Надання нами гуманітарної допомоги – це не партійний чи політичний акт, і надання допомоги не повинно розглядатися як такий акт.

2. Наша допомога базується на потребі, а не на світогляді. Хоча ми є організацією католицької Церкви, наша допомога надається незалежно від релігійних переконань, раси, політичної приналежності, статі або національного походження одержувача допомоги та без будь-якого антагоністичного розмежування. Пріоритети допомоги визначаються виключно на основі потреби. Коли можливо, надання нами допомоги буде базуватися на ґрунтовній оцінці потреб жертв лих та наявних місцевих можливостей для задоволення таких потреб.

3. Ми ніколи не будемо вдаватися до просування певної політичної чи релігійної точки зору. Гуманітарна допомога буде надаватися відповідно до потреб окремих осіб, сімей або громад. Незважаючи на право організацій з гуманітарної допомоги та їхніх співробітників мати певні політичні або релігійні переконання, ми підтверджуємо, що допомога ніколи не буде залежати від дотримання її одержувачами таких переконань. Ми не будемо пов’язувати обіцянку, надання або розподіл допомоги з обранням чи прийняттям конкретного політичного або релігійного переконання.

4. Хоча ми часто отримуємо фінансову допомогу від іноземних державних органів, ми не будемо діяти у якості знаряддя державної зовнішньої політики. Карітас діє незалежно від держав, включаючи Україну, але при цьому завжди дотримується законодавства країни. Ми ніколи не будемо умисно чи з необережності дозволяти, щоб нас або наших співробітників використовували для збору секретної інформації політичного, військового або економічного характеру для державної влади або інших органів, яка може служити іншим цілям, ніж власне надання гуманітарної допомоги.

5. Наші співробітники та волонтери мають право мати власні політичні погляди. Однак ці особисті погляди не повинні впливати на те, яким чином або коли ми надаємо допомогу, та ніколи не повинні спричиняти протистояння або напругу на робочому місці.

6. Карітас поважатиме гідність тих, кому ми надаємо допомогу. Повага до тих, хто зазнав лиха, як до рівного партнера в дії ніколи не повинна бути втрачена. В нашій інформації для громадськості ми повинні завжди давати об’єктивне відображення лиха, зосереджуючи увагу на можливостях та прагненнях жертв лиха, а не тільки на їхній вразливості та страхах. Співпрацюючи із засобами масової інформації з метою підвищення рівня інформування громадськості та залучення коштів, ми не будемо експлуатувати страждання тих, кому хочемо допомогти.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *