Карітас України

Карітас – (від лат. “caritas” – милосердя, самовіддана безкорисна любов) – це міжнародна  мережа  благодійних організацій, що є конфедерацією  165  національних організацій.

Ціль, що об’єднує всі Карітаси – розвиток громадянського суспільства і солідарності, захист людських прав і діяльність в сфері соціальної політики.

Місією Карітасу України є розвиток традицій доброчинної діяльності та здійснення соціальної роботи, виходячи із християнських морально-етичних цінностей.

Метою Карітасу України є розробка та впровадження національних програм для забезпечення соціальної допомоги та підтримки найбільш потребуючого населення України незалежно від національної приналежності чи віросповідання.

Перші організації Карітасу почали виникати в Україні в 1992 році після здобуття незалежності. Це було ініціативою відроджених місцевих греко-католицьких громад. В основному, такі організації займалися розподілом гуманітарної допомоги. Проте суспільні потреби зумовили розширення напрямків соціальної роботи Карітасу в Україні, що призвело до створення міжнародного благодійного фонду Карітас України.

Карітас України засновано у 1994 році для координації зусиль доброчинних організацій місцевих громад Української Греко-Католицької Церкви, представлення їх на національному рівні, розвитку співпраці з закордонними осередками Карітасу. Завдяки діяльності Карітас України на сьогодні сформована та розширюється мережа місцевих благодійних організацій, розвивається співпраця з вітчизняними та європейськими партнерами. У 1999 році Карітас України став повноправним членом міжнародної конфедерації Карітас Інтернаціоналіс та Карітас Європа.

Саме як частина всесвітньої родини Карітасу, Карітас України став переможцем у Національному конкурсі «Благодійник року — 2008» номінації «Представництво міжнародного благодійного фонду чи недержавної організації». Особливим чином були відзначені багатосторонність і масштабність праці Карітасу України, що відкрита для абсолютно усіх потребуючих людей. У 2009 році — перемога в національному конкурсі благодійних організацій України в номінації «Благодійна організація».

Значною подією для української спільноти Карітасу стало обрання віце-президентом Карітасу Європи Андрія Васьковича, який зберіг за собою посаду президента МБФ «Карітас України». Це сталось на Конференції у червні 2010 року в Ескоріалі (Іспанія).

Нині Карітас України є унікальною за досвідом і масштабами діяльності національною організацією. В Україні нині налічується близько 20 регіональних організацій Карітасу України, до проектів залучено близько 1000  працівників і  волонтерів. Впродовж останніх років річний бюджет Карітасу України становить приблизно 1 млн. євро. При цьому 94-97% з них ─ надходження з-за кордону.
Напрямки роботи:

·         домашня опіка для одиноких людей похилого віку

·         паліативна медицина

·         профілактика і опіка над людьми, що живуть з ВІЛ\СНІДом

·         допомога дітям із кризових сімей і вуличній молоді, сиротам

·         опіка дітьми трудових мігрантів

·         реабілітація та інтеграція неповносправної молоді

·         реінтеграція та репатріація українських мігрантів

·         запобігання торгівлі людьми

·         лобістська діяльність і наукові дослідження

·         допомога узалежненим особам

·         опіка безпритульними людьми

·         підтримка і допомога увязненим людям

·         надання гуманітарної допомоги

·         робота благодійних їдалень

·         допомога жертвам стихійних лих
Якісно відмінними і важливими в роботі Карітасу України є наступні характеристики:

А) Комплексний і системний підхід до вирішення соціальних проблем ─ до уваги береться не одна чи дві наявні в суспільстві проблеми, а їх сукупність, послідовність і потенційні наслідки.
Б) Надання практичної соціальної і матеріальної допомоги людям, що опинились у кризових умовах життя, натомість вийнятково просвітницьким заходам чи інформаційному консультуванню.  В той же час працівниками Карітасу в Україні застосовуються наукові підходи до здійснення соціальної роботи, проводиться власна дослідницька робота проблем вітчизняної медицини,  міграції, безробіття, безпритульності, сирітства і вуличного способу життя дітей, молоді, інтеграції неповносправних осіб та іншого.

 

В)  Досвід міжнародної мережі Карітасу, що має понад 120 років історії, об’єднує 165 національних Карітасів, налічує декілька мільйонів працівників і волонтерів. Працівники Карітасу допомагають щорокубільш, як 25 мільйонам людей у 200 країнах світу. Обмін досвідом, спільні зустрічі і комунікація зукраїнським Карітасом здійснюються на постійній основі.
Г) Партнерство як з українськими, так і міжнародними, іноземними громадськими і благодійними організаціями, державними службами і урядовими структурами. Серед наших партнерів є Карітас Німеччини, Карітас Іспанії, Карітас Швейцарії, Карітас Бельгії, Карітас Австрії, Карітас Франції, Карітас Європи, Ренновабіс, Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй, Канадська допомогова ассоціація (CNEWA), Український форум благодійників, Карпатський фонд, Міжнародний фонд «Відродження», Фонд Східна Європа та інші.
Ѓ) Широка географічна мережа організацій Карітасу України (близько 20регіональних організацій у різних регіонах України), велика кількість кваліфікованих працівників і волонтерів, їх постійне високоякісне навчання, обмін досвідом і стажування в інших організаціях.
Д) Діяльність здійснюється на християнських засадах і цінностях, але незалежно від віросповідання, соціального становища особи, якій надається допомога, її етнічного походження, статі, віку тощо.

Джерело: http://caritas-ua.org

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *