|

ПРЕДСТАВЛЕННЯ ДУХОВНОГО ВИМІРУ СОЦІАЛЬНОГО СЛУЖІННЯ У ПАРАФІЇ СВЯТИХ АПОСТОЛІВ ПЕТРА І ПАВЛА У НОВОВОЛИНСЬКУ

У Хрестопоклонну неділю парафіяни Парафія Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м.Нововолинськ роздумували над духовним та богословським виміром соціального служіння. Варто зазначити, що це перший захід у нововолинській парафії в рамках програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні», яку реалізовує МБФ Caritas Ukraine за підтримки Відділу Соціальне служіння УГКЦ Патріаршої курії через єпархіальні Карітаси.
Зустріч розпочалася із спільної молитви, після якої присутні заслухали відеодоповідь Блаженнішого Святослава з Форуму соціального служіння УГКЦ. Парох отець Володимир Кметь, як відповідальний за соціальне служіння у Луцький Екзархат Української Греко-Католицької Церкви, представив богословські основи соціального служіння, Стратегію розвитку соціального служіння УГКЦ, яка розроблена з метою розвитку спроможності УГКЦ забезпечити гідну відповідь на існуючі та прийдешні суспільні виклики і домогтися підвищення ролі нашої Церкви у поширенні християнських цінностей серед суспільства, громад, родин та осіб, та пріоритетні цілі Стратегії. Як зазначив отець Володимир Кметь, метою соціального служіння УГКЦ, як це випливає із накресленої Синодом Єпископів УГКЦ Стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», є об’являти світові материнське обличчя Церкви та бути живим знаком присутності Бога серед людей. Парафіяльний рівень має слугувати фундаментом, на якому будується та діє служіння ближньому. Лише тоді ми зможемо вважатися живими християнами, коли наші парафії стануть місцем, де піклуються про сироту, заступаються за вдову, допомагають убогому і розділяють страждання з хворими.
Отець Володимир Кметь наголосив, що впровадження програми «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні» у Парафія Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м.Нововолинськ здійснюється з метою систематизації і розвитку соціального служіння та удосконалення діяльності, яка вже ведеться. До слова, основою розвитку соціального служіння у нововолинській парафії став приклад і підтримка екзархального Волинського обласного благодійного фонду Карітас-Волинь. У парафії проводяться благодійні акції,
створено Куток милосердя, проводяться молитовні, харитативні та просвітницькі заходи. У листопаді 2017 р.Б. у парохії було проведено благодійну акцію «Любімо не словом, а ділом» з нагоди першого Всесвітнього дня убогих. В результаті було зібрано продукти харчування, які передали потребуючим особам і родинам, а також у Центр для дітей і сімей ВОБФ Карітас-Волинь.
#Соціальне_служіння_УГКЦ #любовю_служіть_один_одному#стратегія_соціального_служіння #UGCC_Social_ministry

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *