-->

Звіт Карітас Волинь за 2022 рік

Дата публікації: 05.05.2023

 У 2022 році ВОБФ «Карітас-Волинь» реалізував 12 проєктів на загальну суму 93 651 544,49 гривень, а саме докладніше:

  1. Від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року військ рф на територію України ВОБФ «Карітас-Волинь» активно працює у Волинській та Рівненській областях по подоланні гуманітарної кризи та допомозі вимушено переселеним особам в рамках Всеукраїнської програми по подоланню гуманітарної кризи від МБФ «Карітас України» «Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні 2022» 41 172 240,33

Головна мета соціального проєкту покрити основні потреби уразливих осіб, які постраждали від конфлікту під час початкового переміщення із зони бойових дій та окупацій територій України.

За період дії проекту внутрішньо переміщені особи із числа вразливих груп населення та ті, хто залишився в небезпечних зонах, отримали необхідні види допомоги:

  • Приготування та роздача гарячих обідів;
  • Формування та роздача продуктових та гігієнічних наборів різного роду направлення починаючи від малюків та закінчуючи людей з обмеженими можливостями;
  • Забезпечення питної механічно очищеної води всіх потребуючих верств начелення з числа ВПО;
  • Закуплено засоби для тимчасового місця прихистку (ковдри, постільна білизна, матраси та ін)
  • Забезпечення дорожніми аптечками першої невідкладної допомоги;
  • Надавалися послуги евакуації із зон бойових дій бажаючих покинути небезпечні місця;
  • Організовано та розміщено дітей та їх батьків у літніх таборах для психологічної  та психоемоційної реабілітації;
  • Для дітей та молоді був створений простір дружній для дітей з метою задіяння дітей в різних заходах для психоемоційного розвантаження та волонтерської діяльності;
  • Адвокаційну та юридичну допомогу
  • Благодійну фінансову допомогу цільового призначення.

Протягом діяльності проекту створені колективні центри видачі допомоги у м. Нововолинськ, смт. Благодатне, м. Здолбунів; м. Стара Вижівка; м. Любомиль, м. Рожище, м. Ківерці, м. Рівне, м. Ковель, м. Шацьк, м. Дубно. Організована робота мобільних бригад, які виїжджали у місця віддалені від колективних центрів для роздачі всіх видів допомог.

Загальна кількість охоплених бенефіціарів- 157570 осіб. У 2022 році було закуплено та видано в рамках проекту:

  • продуктових наборів – 42082 на суму 10 млн 794 тисяч гривень
  • гігієнічних наборів – 40187 на суму 6 млн. 461 тисяч гривень
  • гарячих обідів – 89544 на суму 2 млн. 338 тисяч гривень
  • побутових наборів (постіль, рушники, ковдри, подушки) – 4000 на суму 1 млн. 322 тисяч гривень
  • питної очищеної води – 357631 л на 1 млн.65 тисяч гривень

Здійснено 90 рейсів у райони небезпечних та кризових місць з гуманітарним вантажем.

  • 1760 осіб евакуйовано із територій, де велися активні бойові дії.
  • 1450 людей отримали психологічний супровід та допомогу кейс-менеджера.
  • 500 дітей були задіяні у Просторі дружньому до дитини.

 

З перших днів війни у м. Нововолинськ організована робота благодійної їдальні, куди за гарячими обідами та водою приходять вимушено переселені люди, кількість бенефіціарів їдальні зросла від 100 до 500 осіб на день. Починаючи з березня благодійна їдальня приготувала 89544 гарячих обідів для 3843 осіб.

Усі труднощі воєнного стану та пережиті емоції біженці привозять із собою до нових місць проживання. Для психологічного розвантаження дорослих та дітей Карітас-Волинь організовує ряд заходів, що сприяють соціально-психологічній підтримці переселенців, їхньому зміцненню супроти життєвих труднощів та викликів, спричинених російською агресією. Організовано:

  • Міні-садок для 15 дітей віком 4-6 років
  • Творча майстерня для дітей садка та ВПО
  • Індивідуальне та групове психологічне консультування сім’ям ВПО
  • Групи взаємодопомоги з внутрішньо переміщених осіб
  • Інтегративні заходи (майстер-класи, тематичні заходи, екскурсії)
  • Оздоровчі реабілітпшаційні табори.
  • Інформаційна підтримка для реалізації захисту прав внутрішньо переміщених сімей (інформаційні консультації, переадресація, консультації соціальних працівників).

З початку військових дій Простір дружній до дитини охопив близько 500 дітей. Психологічну допомогу отримали 98 дітей у вигляді індивідуальних консультацій та групових заходів, які націлені на розв’язання труднощів з адаптацією до нового місця проживання та навчання, тривожність і страхи, проблеми емоційної регуляції, дратівливість та підвищений рівень агресивності, складність у батьківсько-дитячих стосунках.

За період проєкту індивідуальні консультації для батьків та інших дорослих отримали близько 180 осіб, з них біля 60 осіб похилого віку. Найчастіші запити бенефіціарів: кризова інтервенція, потреба у психоемоційній підтримці, розвиток навичок психоемоційної регуляції, робота над зниженням рівня тривоги, страхів, переживаннями втрати та горя, депресивні стани,  психоемоційне вигорання, пошук вирішення конфліктів з дітьми та іншими членами родини, нічний енурез у дітей, підлітковий вік, насилля в сім’ї, дитячі істерики, затримка мовленнєвої активності, заїкання, порушення харчової поведінки.

Було проведено більше 40 групових заходів, тренінгів, занять з елементами тренінгу, арт терапевтичних занять, також близько 7 заходів соціальної інтеграції, як у приміщенні центру Карітас Волинь, так і у міський бібліотеці, м. Рожище, смт. Благодатному.

Робота соціального педагога у Просторі дружньому до дітей проводилась за такими напрямками: творча майстерня, кулінарні та творчі майстер класи, заходи соціальної інтеграції, екскурсії та поїздки, заняття “У світі казки”. Загалом педагогом було охоплено 57 дітей.

У Центрах допомоги ВПО:

  • м. Луцьк охопили допомогою 13550 осіб, видано 5720 продуктових наборів та 5405 гігієнічних, у Нововолинську – 4442 продуктових наборів та 4250 гігієнічних для 18000 бенефіціарів.
  • Загальна кількість охоплених бенефіціарів ВПО у м. Ковель становить – 2000 осіб. Роздано – 2570 продуктових і 2345 гігієнічних наборів.
  • Загальна кількість охоплених бенефіціарів ВПО у м. Любомль становить – 1600 осіб. Роздано – 514 продуктових і 650 гігієнічних наборів.
  • Загальна кількість охоплених бенефіціарів ВПО у м. Стара Вижівка становить – 1500 осіб. Роздано – 430 продуктових і 430 гігієнічних наборів.
  • Загальна кількість охоплених бенефіціарів ВПО у м. Ківерці становить – 1775 осіб. Роздано – 610 продуктових та 485 гігієнічних наборів.
  • Загальна кількість охоплених бенефеціарів ВПО у м. Рівне становить – 4563 осіб. Роздано 1750 продуктових і 1760 гігієнічних наборів.
  • В смт. Благодатне видали 420 продуктових та 430 гігієнічних наборів для 1100 осіб.

 

За 2022 рік проведена низка активностей  для залучення ВПО у життя громади на парафіяльних локаціях Карітас-Волинь.

РГ Парафія Преображення Господнього що у с. Положеве Шацького району, однією з перших, активізувала сили своїх парафіян та волонтерів для допомоги ВПО. Організували пункт допомоги сім’ям з числа ВПО у Шацькій ТГ. Загальна кількість охоплених бенефеціарів за рік становить – 2450 осіб. Роздано – 880 продуктових і 650 гігієнічних наборів.

Парафія активно займається харитативною діяльністю, зокрема створено куток милосердя для збору продуктів для незахищених соціальних верств населення, дітям із неповних сімей, потребуючим і сімей ВПО.

Група ініціативної молоді та волонтерів парафії на чолі з парохом організовує на місці дозвілля для дітей і юнацтва з родин ВПО в рамках проекту «Майстерня талантів», в якій діє соціальне підприємство, завдяки отриманому міні-гранту на реалізацію соціального проєкту «Столярка Хаб». Це організований простір  у вигляді  столярної майстерні-хабу  по виготовленню різних столярних виробів (сувенірна та рекламна продукція, меблі, розвиваючі ігри для дітей та дорослих) для отримання навичок та реалізації власних  столярних проєктів протягом перебування ВПО у Шацькій ОТГ. Для його реалізації було добудоване  приміщення столярної майстерні,  придбаний лазерний станок ЧПУ з більшою потужністю та можливістю процесу виробництва,  залучено до проекту 20 парафіян (школярів та молодих людей, включно з дітьми з сімей, які належать до соціальних категорій).

 

РГ “Парафія Св. Ап. Єв. Івана Богослова, яка знаходиться у м. Рожище, це громада з відносно невеликим населенням, але дуже дружним і чуйним один до одного, а в даний час і до сімей, які були вимушено переміщенні через війну. Завдяки плідній співпраці, отця Сергія та служителів храму з представниками місцевої ради та міським головою, вдалося налагодити швидку співпрацю, по виявленні кількості потребуючих, місця проживання, та організації заходів для підтримки ВПО. При парафії організовано роботу соціального центру «Милосердний самарянин», де кожного тижня безкоштовно роздається одяг, взуття та інші побутові речі сім’ям вимушено переміщених осіб, а також неодноразово організовувалися масові заходи із залученням таких спеціалістів, як: кризового менеджера, консультації спеціалістів з адвокації, консультації дорослих та дитячих психологів, на рівні індивідуальних зустрічей, онлайн та колективних, соціальних працівників, та педагогів. Адже дуже важливо саме зараз надавати не тільки гуманітарну допомогу, а і соціально-психологічну. За звітний період загальна кількість охоплених бенефеціарів становить – 2663 осіб. Роздано – 965 продуктових і 795 гігієнічних наборів.

Дана парафія також приймала участь в конкурсі міні-грантів, і одною з перших отримала погодження від КУ. Метою даного проєкту було створення простору для активного та корисного дозвілля та відпочинку та забезпечення гігієнічних потреб ВПО: прийняти душ та випрати речі. Отже, за час діяльності простору було надано близько 215  сім’ям послуги з прання та можливість прийняти душ. А також близько 200 дітей отримали можливість перебувати в дитячому центрі за час його діяльності.

 

РГ Парафія Вознесіння Господнього УГКЦ, яка знаходиться у м. Дубно є однією з найактивніших релігійних громад, і не лише від початку повномасштабної війни, але і від 2014 року. Коли в країні було вперше в цьому столітті відчутно не на словах значення слова війни, і розуміння поняття ВПО. Парафія активно проводить служіння з миробудування. Окрім наданої гуманітарної допомоги, як і в інших громадах, і проробленої аналогічної роботи щодо налагодження цієї діяльності, парафія активно залучає людей з числа ВПО до екскурсійно-молитовних подорожей та екскурсій. Парафія вже неодноразового пише, соціальні проєкти і виграє їх, завдяки цому активно функціонують благодійна кухня та швейна майстерня.

Парафія надає допомогу випічкою для 4 гуртожитків у м.Дубно і періодично для 2 гуртожитків у с. Мирогоща. У співпраці з Дубенською міською радою та Дубенською районною військовою адміністрацією, а також з Тараканівською птахофабрикою частково є забезпечені необхідними продуктами. Можливості парафії зростають із досвідом, найперше, людей, котрі працюють на кухні, а також за допомогою техніки, яку придбали завдяки міні гранту. За період діяльності швейної майстерні було зроблено близько 50 різних виробів, та залучено близько 10 волонтерів з числа ВПО до діяльності.

При парафії роздано 1210 продуктових наборів та 980 наборів гігієни.

 

РГ Святих верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ, що у м. Здолбунів, залучена до видачі гуманітарної допомоги для населення ВПО, також реалізувала парафіяльний проєкт, метою якого є організація сімейного простору для сімей ВПО, для допомоги дітям і дорослим з числа вимушено переміщених осіб адаптуватися на новому місці. Облаштоване місце для проведення дозвілля дітей та підлітків, закуплені підручні матеріали для роботи з дітьми та батьками, настільні ігри, гітари, художні матеріали, спортивні ігри, аби кожен з дітей міг розвивати свій особливий талант. Всього за час діяльності ПДД було надано підтримку близько 100 особам, які прибули в цю громаду з різних куточків. Загальна кількість охоплених бенефеціарів ВПО становить – 3125 осіб. Роздано 1680 продуктових та 1180 гігієнічних наборів.

Великим психологічним та емоційним розвантаженням для дійте та їх батьків було організація ряду реабілітаційних таборів, на сторення яких було спрямовано 1,7 млн. грн. В рамках проєкту було створено відпочинок:

1.Оз. Світязь, Шацький р-н, база «Світязь-Центр», інтеграційний та реабілітаційни табір (червень 2022р.) – 110 осіб для дітей та матерів ВПО.

2.Оз. Світязь, Шацький р-н, база «Світязь-Центр», інтеграційний табір (липень 2022р.) – 65 осіб.

3.Табір для підлітків (липень-серпень) Карпати, сел. Верхній Ясенів Верховинський р-н, садиба «Кільце Карпат» – 30 осіб.

4.Табір для підлітків (жовтень 2022р.) – Карпати, сел. Яблуниця, спортивний комплекс «Панорама» – 60 осіб.

Додатково, для дітей було організовано безкоштовно від Карітас-Італія табір в  провінції Ломбардія, сел. Сондало, для 16 осіб.

 

  1. Другим важливим проєктом у наданні допомоги для ВПО та членів їх родин був проєкт “Надзвичайне реагування на гуманітарну кризу в Україні” за підтримки ADA, який розпочав свою діяльність 1 червня 2022 року, загальний бюджет даного проєкту склав 5 млн 492 тис.гривень.

В рамках проекту було видано:

  • 3150 штук – продуктових наборів, централізовано закуплених та переданих від МБФ «Карітас України»
  • 750 штук- гігієнічних сімейних наборів;
  • 150 штук – наборів дитячої гігієни;
  • 150 штук – гігієнічних наборів для людей з особливими потребами;
  • 150 штук – наборів HFI
  • 425 осіб отримали 76500 літрів питної води.

За звітний період було здійснено 24 виїзди на інші локації для видачі натуральної допомоги. Це Здолбунів, Устилуг, Володимир, Луцьк, Ковель, Горохів, Мар’янівка.

За період проєкту клієнтам надано:

  • 426 грошових грантів;
  • 160 грантів на утеплення.

В рамках проєкту відбувалася співпраця з шелтерами, з якими були заключені договора-меморандуми про співпрацю. Один з перших кому допомагали був  місцевий шелтер релігійної громади «Євангельських Християн баптистів», де оселились ВПО, які від початку війни евакуйовувались з найгарячіших точок країни. 20 ВПО отримали консультування та підтримку кейс-менеджера, а також інформацію щодо усіх можливих видів допомог проєкту. Враховуючи те, що шелтер був постійно діючим пунктом, була велика потреба в матеріальній допомозі для компенсації різних затрат на існування прихистку. З проекту було проведено компенсацію таких витрат:

  • компенсацію комунальних послуг на суму 22564,1 грн
  • закупівлі предметів побуту на суму 67388,99 грн
  • техніки для колективних центрів на суму 110714 грн.

Окрім місцевого шелтеру для прихістку ВПО, була направлена допомога санаторію «Горинь» смт. Степань, на території якого проживало близько 150 ВПО. Жителі даного шелтера отримали допомогу від кризового центру у вигляді психологічного тренінгу та консультацій, а спеціалістів ПДД для дітей ВПО провели соціально-психологічну зустріч. Даному шелтеру було надано компенсації комунальних послуг у розмірі 65000 грн.

В рамках діяльності проекту був створений Простір дружній до дітей(ПДД), де батьки та діти могли отримувати допомогу соціального педагога та дитячого психолога. ПДД перевиконали індикаторні показники, сформувавши 6 груп (1дитячо-батьківська, 5 дитячих). групи були сформовані відповідно віковим особливостям дітей. Було проведено 25 заходів приурочених до різних національних та релігійних свят (12 стаціонарних, 13 мобільних), з них 4 екскурсії. Проведено 6 майстер класів для дітей та їх батьків. Також охоплені турботою діти вихованці дитячих будинків сімейного типу.

Психологом ПДД були проведені індивідуальні та групові консультації, надана необхідна психологічна допомога, а також рекомендації батькам.

Командою “Простору дружнього до дитини” було охоплено 140 дітей. Вони мають можливість приходити у безпечне місце, мати цікаве, корисне і розвиваюче дозвілля. Діти знаходяться під постійним наглядом працівників ПДД. Таким чином це є допомогою батькам у звільненні часу для вирішення своїх питань.

Зявдяки проектній діяльності було закуплено будівельні матеріали у вигляді металопластикових конструкцій для ширмування приміщення, де передбачено сворення простору для дітей. Виділених 180 000 гривень вкрай недостатньо для закінчення ремонтних робіт в приміщенні для розміщення ПДД. Роботи продовжуться незалежно від катастрофічного браку коштів для введення в експлуатацію самого приміщення.

 

  1. Проєкт «Підтримки дітей та молоді з інвалідністю в 5 центрах Карітасу України» діяв у 01.07.2021-30.06.2022 рр. Для його реалізації у 2022 році було виділено 297 тисяч гривень, понад 90% яких було направлено на заробітні плати персоналу.

Створений соціальний центр для дітей та молоді з особливими потребами, на початковому етапі оснащений відповідною матеріально – технічною базою, для навчання і розвитку навиків, підтримки та подолання соціальної адаптації. Фахівці центру, а саме соціальний педагог, психолог і логопед працюють з цільовою групою, яка має можливість відвідувати центр по буднях і отримувати необхідну допомогу і консультацію. Діяльність проекту поширюється на території міста Нововолинської територіальної громади. «Карітас-Волинь» працює і має налагоджену систему співпраці з громадською організацією, спеціалізованими закладами.

За 6 місяців 2022 року у проєкті взяли участь прямі користувачі, діти з інвалідністю Нововолинської ТГ: 24 дитини (18 хлопчиків і 6 дівчаток) від 3 до 16 років.

Непрямі користувачі: вихованці ГО «Світ для дітей», волонтери; здорові діти, які брали участь у заходах з вихованцями соц. центру  для дітей з особливими потребами Карітас Волинь, з метою соціалізації вихованців; батьки бенефеціарів; благодійники, представники міської ради.

Надаємо підтримку у навчанні для дітей з інвалідністю, та сприяємо успішній соціалізації, інтеграції, вступу у самостійне життя: корекційно-розвиваючі заняття, консультації з психологом, заняття з логопедом-дефектологом, навики самообслуговування, гурток «творча майстерня» ( арт терапія),  майстер класи, ігрові дні, спільні святкування, групи самопідтримки батьків, , психотерапія, тренінги від психолога і логопеда, інформаційні заходи, екскурсії.

За час реалізації проекту були проведені такі активності:

Тренінги для батьків:

“Подолання труднощів під час навчання учнів читанню на рівні букви, складу”

“Корекція проявів розладів аутичного спектра. Обмін досвідом”

“Порушення мовленнєвого розвитку ”

“Я розфарбую свій світ”

“Сім’я – це мікросвіт дитини”

“Внутрішній ресурс”

”Секрети спілкування з дитиною”

Батьківський клуб «Коло батьків» – 1 зустріч.

Екскурсія «Фестиваль квітів у Волинській Голандії»

Майстер-клас “Декорування Стрітенської свічки”

Заняття

Самообслуговування – 10 занять. – соціальний педагог, локальний менеджер.

Творча майстерня як арт-терапія 11 заняття. – соціальний педагог, психолог, логопед, локальний менеджер

Надано психологічну допомогу і консультації для 24 дітям та 26 батькам/опікунам (відповідальний – локальний координатор, психолог);

Діагностична робота психолога – 11 занять.

Корекційно-розвиваючі заняття з психологом – 42 занять.

Групова пісочна ігротерапія – 10 занять. – психолог.

Індивідуальне психологічне консультування – 11 консультація.

Корекційна робота логопеда – 78 занять.

Корекційно-розвиваючі заняття – 32 занять. – соціальний педагог.

«Весела логоритміка» – 24 занять. – соціальний педагог.

«Слухай, грай, відгадай – англійську мову вивчай» – 15 заняття. – соціальний педагог.

 

 

  1. Проєкт «Готуємо дітей та підлітків до майбутнього», мережа Центрів для дітей та сімей Карітас Україна, за фінансового сприяння Карітас Австрії. Період реалізації: січень –грудень 2022р, на реалізацію якого було виділено 1 млн. 76 тисяч гривень, з яких 86% яких направлено на утримання приміщення та зарплата персоналу.

Мета реалізації проекту: надання соціальних, педагогічних та психологічних послуг уразливим категоріям дітей у вигляді групових та індивідуальних заходів, включаючи неформальну освіту, соціальну адаптацію та консультування для дітей та їх батьків/опікунів. Загально охоплено 86 дітей та 70 батьків.

Індивідуальні консультації психолога отримали 156 осіб, надано – 400 консультацій, неспеціалізовані консультації (соціального працівника та соціального педагога) отримали 135 осіб, яким надано 344 консультації.

Групові заходи для молодшої та середньої груп (39 осіб) проведено 76 занять.

Для підліткової групи, яка склала 47 осіб, проведено 66 групових занять.

Для батьків (70 осіб), проведено 26 групових заходів.

Спільні дитячо-батьківські групи – 11 заходів.

Проєктна діяльність відбувалася із використанням інноваційних методів неформальної освіти.

 

  1. Проєкт «Збереження біорізноманіття. Знати і діяти. Програма неформальноі освіти для підлітків», за фінансового сприяння посольства Фінляндії в Україні та організаційного супроводу Чернівецького Національного Університету, імені Юрія Федьковича, кафедри екології та біомоніторингу. На проєкт у 2022 році було передбачено 81655,44 гривень.

У програмі взяло участь 35 підлітків. Проведено 45 занять, 42 практичні роботи та 3 екскурсії, організовано два виїзні ековікенди, де підлітки знайомились з місцевим біорізноманіттям, готували та захищали свої мініпроєкти, які спрямовані на вирішення екологічних проблем.

1 вікенд: відбувся в травні 2022р. у с. Литовеж, Іваничівський р-н Волинської обл., готельно -відпочинковий комплекс «Три Бобри», взяло участь  14 підлітків (13-15р.)

2 вікенд проходив  в червні м.Жовкві, Львівської обл.,  парку-готелі «Акварель» для 14 підлітків (13-15р.)

 

 

  1. Проєкт «Створення інтеграційного хабу «Сила добра Карітас Волинь», за фінансового сприяння Німецького міжнародного товариства «GIZ». Період реалізації: серпень 2022р.-лютий 2023р. У 2022 році отримано 867 тисяч гривень.

Мета: комплексна підтримка вимушено переміщеним сім’ям з дітьми шляхом надання соціальної, побутової та психологічної допомоги.

Послугами інтеграційного хабу «Сила добра» скористалося 32 сімей та 44 дитини. Було проведено 4 культурно-освітніх заходи для сімей, 15 тренінгів для дорослих, спрямованих на покращення психо-емоційного стану.

Батьки ВПО, у кількості 30 осіб, отримали 80  індивідуальних психологічних консультацій. Запити: кризова інтервенція, емоційне вигорання, агресія в дитячому та підлітковому віці, труднощі у батьківсько-дитячих стосунках, почуття пригніченості, почуття самотності, почуття провини, дитячий енурез, ігрова залежність, шкідливі  звички у підлітковому віці, суіцідальні думки, та аутоагресія, переживання втрати та горя.

Групові психологічні заходи за поточний період були спрямовані на подолання емоційного вигорання, труднощі з комунікацією, на  роботу з внутрішніми  ресурсами, розвиток вмінь емоційної регуляції,  особливості підліткового віку. Проведено 3 мистецьких заходи та 1 профорієнтаційний, в яких взяло участь 50 осіб.

Психологічну допомогу отримали  44 дитини, як поділені на три вікові групи. Для дітей  проведено 22 групових заняття для різновікових груп дітей, з них 10 арт- терапевтичних занять, 12 групових тренінгів. Відбулося 22 заняття з творчої майстерності, які відвідали 36 дітей, віком 5-12 років. Організовано та проведено 4 кулінарні майстер класи та 3 екскурсії.

ВПО надано 30 юридичних консультацій.

В рамках проекту було поліпшено матеріально технічну базу організації, придбано Інтерактивний комплект (87 тисяч гривень) для занять з дітьми та їхніми батьками, придбано Систему кондиціювання для обігріву приміщення за 210 тисяч гривень, придбали будівельні матеріали для ремонту 2-го поверху приміщення Центру для дітей та молоді.

 

 

  1. Проєкт «Домашня опіка»

Основною метою проекту «Домашня опіка»  є покращення якості життя самотніх людей похилого віку, невиліковно хворих та тих, хто потребує постійної чи тимчасової допомоги у зв’язку з прогресуванням захворювання чи травми. Послуги в рамках проєкту надаються згідно державного стандарту соціальної послуги підтриманого проживання. Для реалізації проекту було отримано 845 тисяч гривень, в основному спрямованих на зарплату працівників проекту.

За 2022 рік послугами підтриманого проживання на дому вдалося охопити 45 людей у віці від 55 до 95 років. (33 у Нововолинську та 12 у Благодатному). З них 4 особи на платному обслуговуванні.

Основними критеріями відбору бенефіціарів є потреба домашнього догляду, вік, бідність, тяжкість захворювання, відсутність можливості регулярного догляду з боку членів сім’ї, відкритість потенційних бенефіціарів до співпраці з персоналом проекту та готовність виконувати вимоги проекту. Допомога надається всім нужденним, незалежно від їх віросповідання, національності, політичних поглядів чи соціального статусу.

Соціальні працівники надають такі послуги:

  • Догляд за тілом та гігієна
  • Допомога по дому (ручне прання та прасування постільної білизни та одягу за потреби, приготування їжі, дрібний ремонт одягу та побутової техніки та меблів.
  • Допомога в оформленні документів (заповнення документації для державних відомств, оплата рахунків, юридична консультація, домовленість про прийом до лікарів)
  • Допомога у відпочинку (прогулянки, допомога в харчуванні, мобілізації, транспортуванні клієнтів до лікаря чи лікарні, душ пастирство)

Щокварталу бенефіціари отримують гуманітарну допомогу у вигляді продуктових наборів, та по потребі гігієнічні засоби.

 

  1. Проєкт «Впровадження політик та процедур Убезпечення  в Карітас Волинь».

Мета: впровадження в організаціях мережі Карітас України  Стандартів Менеджменту Карітас Інтернаціоналіс для підвищення спроможності регіональних організацій  Карітас виконувати нові проекти.

Кількість працівників, які пройшли навчальні тренінги по Політикам Убезпечення за 2022 рік – 72 особи.

 

 

  1. В рамках проєкту «Покращення безпеки місцевих організацій» від Карітас України, прийнято рішення встановити систему сигналізації та відео-нагляду на трьох основних локаціях ВОБФ «Карітас-Волинь» у місті Нововолинськ, на яку було спрямовано 1 млн 247 тисяч гривень.

Основні завдання проекту: закупівля  обладнання, встановлення та налаштування системи сигналізації,  взяття під спостереження.

Основними критеріями відбору постачальника були: технічні характеристики, найнижча цінова пропозиція, чітка специфікація, термін доставки та сервісне обслуговування. ФОП Прокопович В.В., який надав найвигіднішу цінову пропозицію та найбільше відповідає умовам закупівлі був обраний для співпраці. Даний підприємець працює на ринку високотехнологічної продукції протягом одинадцяти років.

Для того щоб встановити та налаштувати систему сигналізації вирішили  скористатися послугами місцевих  суб’єктів господарювання, так як  це дозволить швидко налагодити або відремонтувати систему.

З Управлінням поліції охорони у Волинській області було укладено договір про централізовану охорону з реагуванням наряду поліції охорони та договір про спостереження за ручними системами тривожної сигналізації, що встановлені на об’єктах з реагуванням наряду поліції охорони.

«Поліція охорони» надає можливість скористатися комплексним рішенням системи охорони – відстеження за допомогою сучасної супутникової навігації GPS, а також стандартної мережі GSM900/1800, радіозв’язку. Для цього використовуються сучасні прилади, сигналізації та охоронні системи. По всій Україні налічується більше 54 пультів. Одночасно готові відреагувати на сигнал 780-800 груп.

 

  1. В рамках проєктної діяльності за підтримки CNEWA Волинський обласний благодійний фонд «Карітас-Волинь» придбав кондиціонер (43500 грн.)для встановлення у центрі «Для дітей та сімей «Карітас-Волинь», а саме у великому залі загальною площею 65 м2. Протягом 2022 року в центрі реалізовували свою діяльність 2 соціальні проєкти: Готуємо дітей та молодь до майбутнього, та Реагування на надзвичайні ситуації в Україні, в рамках якого було облаштовано «Простір дружній до дітей».

Завдяки встановленню кондиціонера були створені сприятливі умови для здійснення різноманітних діяльностей для розвитку дітей та проведення психологічних заходів для батьків.

З початку повномасштабного вторгнення Простір дружній до дитини охопив близько 500 дітей ВПО. Психологічну допомогу отримали 98 дітей у вигляді індивідуальних консультацій та групових заходів. Було проведено більше 40 групових заходів для дітей та батьків ВПО, тренінгів, занять з елементами тренінгу, арт терапевничних занять, також близько 7 заходів соціальної інтеграції.

 

  1. Облаштування житлового приміщення для внутрішньо переміщених осіб побутовою технікою та станцією очищення води в центрі Карітас-Волинь (970 тисяч гри вень)

Мета проєкту – організувати простір та забезпечити комплексну підтримку внутрішньо переміщених сімей з дітьми шляхом надання соціально-економічної допомоги.

В рамках проєкту було придбане обладнання для облаштування приміщення для внутрішньо переміщених осіб та встановлена станція очистки води.

 

  1. Проект «Готовність польових команд Карітасу до надзвичайних ситуацій до покращення реагування на кризові ситуації, пов’язані з конфліктом» був спрямований на пидбання обладнання для облаштування професійної пральні, за для якої було придбано прасувальну машину UNIMAC i30-160AV-1 шт вартістю 206 тисяч гривень.

 

У 2022 році до ВОБФ «Карітас-Волинь» надійшло 405 тон гуманітарного вантажу вартістю 43 млн 31 тисяч грн. у вигляді продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, генераторних установок, медикаментів та перевязачного матеріалу.

Завдяки підтримці донорів з-за кордону до Карітас-Волинь надійшли гуманітарні вантажі з продуктами харчування, гігієнічними засобами, одягом, постільною білизною від донорів з Австрії, Чехії, Польщі, Німеччини, Бельгії, Італії, Польщі, Литви.

За перший місяць активної діяльності під час воєнного стану до фонду надійшло 20 фур вантажів загальною вагою 300 тон. Загалом за звітний період «Карітас-Волинь» отримав та розповсюдив серед мережі Карітас в Україні та  ВПО у Рівненській та Волинській областях 35 гуманітарних вантажів загальною вагою  405 тон. З них 6 вантажів від Нестле (61 тона кондитерських виробів та сухих супів), які були розподілені між регіональними організаціями Карітас: Кам’янське, Запоріжжя, Полтава, Харків, Миколаїв, Львів, Броди, Чортків, Краматорськ, Дрогобич, Підкамінь, Маріуполь, Житомир, Староконстянтинів, Бучач. Близько 100 т допомоги доставлено волонтерами до Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської та Донецької областей.

60 тон гуманітарної допомоги отримано від Карітас Литва транзитом для Карітасів  з міст Одеси, Миколаєва, Полтави.