ЗВІТ ЗА 2018

У 2018 році ВОБФ «Карітас-Волинь» реалізував 7 проектів на загальну суму 1 767 653 43 грн.
1. У грудні 2017 року розпочав свою діяльність проект «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні» . Реалізація проекту здійснюється за підтримки МБФ «Карітас України» та Відділу соціального служіння Патріаршої курії УГКЦ. За 11 місяців 2018 року профінансовано 260 575, 62 грн. В рамках проекту була оновлено матеріальну базу фонду, придбано сучасний ноутбук НР та мультимедійний проектор АУРОРА на загальну суму 24 800, 00 грн та проведено 2 публічних заходи (тренінг та семінар) для учасників проекту щодо розвитку та активізації соціального служіння парафій Луцького екзархату УГКЦ. У межах проектного конкурсу на здобуття міні-гранту, спрямованого на вирішення проблем (потреб) у громаді у вересні 2018 року отримано 21 700, 00 грн для підтримки проектів: «Свічка милосердя» парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ смт. Стара Вижівка (17 000, 00 грн) та «Практичний курс для подружніх пар з елементами соціальної відповідальності» парафії Святих Верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Нововолинськ (4 700, 00 грн). Кошти спрямовані для придбання матеріалів та обладнання для виготовлення свічок (силіконові форми, парафін, гніт, ароматизатори, барвники та інше), електрокип’ятильник для приготування гарячих напоїв та фліпчарт. Матеріали та обладнання для виготовлення свічок були передані парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ смт. Стара Вижівка, а фліпчарт й електрокип’ятильник – парафії Святих Верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Нововолинськ.

2. У лютому 2018 року ВОБФ Карітас Волинь» за підтримки БО «Львівська освітня фундація» та Фонду Джинджер УКОФ розпочав реалізацію проекту «Фінансове виховання» для дітей, які виховуються в Іваничівській школі-інтернаті». Сума фінансування проекту – 50 000, 00 грн. Завдання проекту – проведення фахівцями ВОБФ «Карітас Волинь» занять з курсу «Фінансова грамотність» для дітей, які виховуються в Іваничівській загальноосвітній школі-інтернаті, а також для дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах і проживають у м. Нововолинську. Заняття проводяться в Іваничівському інтернаті для 29 учнів: 7 класу (8 дітей), 8 класу (8 дітей), 9 класу (5 дітей) та 10 класу (8 дітей). Для кожного учасника проекту передбачено набір канцелярії, калькулятор, робочий зошит з основ фінансової грамотності, роздаткові друковані матеріали.

3. 30 серпня 2018 року БО «Львівська освітня фундація» було профінансовано проект «Створення першої молодіжної платформи в селищі Благодатне» на суму 19 000, 00 грн. За ці кошти для потреб платформи були придбані мультимедійний проектор та крісла- груша.

4. З вересня 2018 року розпочав свою роботу проект «Програма підтримки дітей та молоді з інвалідністю в 5 центрах Карітасу України», отримано благодійну фінансову допомогу в сумі 197 981,10 грн.

5. У 2018 році працювали літні християнські табори для дітей. Так, за підтримки благодійників було зібрано 292 745, 00 грн та профінансовано німецькою благодійною організацією «РЕНОВАБІС» на суму 271 588, 00 грн. З початку літнього періоду було заплановано проведення організації 3-х таборів. Але бажаючих дітей поїхати на відпочинок виявилося набагато більше, тому було максимально оптимізовано витрати на проведення літнього відпочинку та завдяки цьому вдалося проведення 4 різних таборів. У червні 2018 року було проведено 2 табори на озері Світязь (50 і 44 дитини та 6 осіб персоналу) на суму 168 010, 34 грн, у с. Гряда (45 чоловік, з них 39 дитини і 6 осіб персоналу) на суму 135 165, 55 грн. У серпні 2018 року було проведено 2 літніх табори для дітей: с. Ільці, Івано-Франківської обл., де відпочило 26 дітей та 4 супроводжуючого персоналу на суму 131 530, 70 грн., та с. Світязь – 45 дітей та 7 супруводжуючого персоналу на суму 129 626, 43 грн. Загалом на організацію літнього відпочинку було витрачено 564 333, 02 грн.

6. З листопада 2018 розпочинається реалізація проекту за підтримки ВБО «Турбота про літніх» «Розширення напрямків діяльності центру «Довіра» для жертв націонал-соціалізму шляхом підвищення рівня обізнаності старшого покоління щодо своїх прав та соціального статусу через консолідацію волонтерського руху у м. Нововолинськ та селищі Благодатне». У листопаді 2018 року було отримано 1-й транш на суму 167 780, 76 грн. Проект буде діяти 12 місяців до 30 жовтня 2019 року.

7. Національна мережа Центрів для дітей та сімей з метою надання комплексної допомоги дітям у складних життєвих обставинах та їх сім’ям. Бютжет проекту становить – 800 728,00 грн.

Проект входить в Національну мережу Центрів для дітей та сімей (НМЦДС)) Карітасу України та діє на території України у 10 містах: Київ, Одеса, Кам’янське, Івано-Франківськ, Коломия, Нововолинськ, Дрогобич, Борислав, Броди, Стрий,
Мета проекту: зробити внесок в захист та розширення прав і можливостей дітей з вразливих категорій населення та їх сімей шляхом надання повного спектру соціальних послуг в Національній мережі Центрів для дітей та сім’ї.
Період проекту : 01.01.2017 – 31.12.2018
Цільова група проекту:
Діти та підлітки (віком від 3 до 16 років) у складних життєвих та психологічних обставинах: ростуть без належного догляду, страждають від знущання, жорстокого поводження та насильства в сім’ї або в молодіжному середовищі, мають труднощі з адаптацією в новому середовищі, не встигають в школі через складну навчальну програму, не отримують належної уваги і підтримки з боку батьків та вчителів, а також соціальних навичок, необхідних для майбутнього життя через бідність та соціальну ізоляцію;
Сім’ї у складних життєвих обставинах, сім’ї зі слабкими функціями, соціально дезорієнтовані, сім’ї в кризовій ситуації (вимушене переселення із зони конфлікту, хвороби, травми, крайнє зубожіння, відсутність житла, відсутність роботи і регулярного доходу, насильство і жорстоке поводження в сім’ї і т.д.)
Багатодітні сім’ї,
Сім’ї учасників АТО.
Рішення про включення дітей в проект ухвалюється на підставі первинної оцінки потреб і критеріїв уразливості, розроблених з урахуванням наступного:
• Економічний стан сім’ї (безробіття або відсутність постійного доходу)
• Психологічний стан і відносини (травматичний досвід, насильство, заперечення, складні відносини, відсутність одного з батьків, конфлікти, девіантна поведінка)
• Освіта і процес соціалізації (труднощі в школі, проблеми з адаптацією в новому соціальному середовищі, слабкі сімейні навички і знання, відсутність соціальних компетенцій для самостійного життя в суспільстві)

Основні напрямки діяльності проекту: діти, сім’я, місцева громада та організаційний розвиток.

8. У 2018 році були проведені такі благодійні акції:

– «Великодній кошик» – 25 продуктових наборів
– «Шкільний портфелик» – 60 шкільних ранців та канцелярське приладдя від благодійників.
– «Святий Миколай іде до дітей» – підготовка адресних подарунків для вихованців Іваничівської школи-інтернату (89 дітей), Рожищенської школи-інтернату (78 дітей), дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах (малозабезпечених, кризових, багатодітних, неповних, неблагополучних), які перебувають під опікою Центру для дітей і сімей ВОБФ «Карітас-Волинь» (92 дітей), дітей з інвалідністю (15 дітей), дітей військовослужбовців військової частини 3055 Національної гвардії України(100 подарунків), дітей військовослужбовців (100 дітей), 10 дітей які перебувають на лікуванні мед закладу м. Рожищ. Діти з неблагополучних родин – 16. Загальна кількість дітей, охоплених акцією – 500.