-->

Звіт Карітас Волинь за 2019 рік

Дата публікації: 11.02.2020

У 2019 році благодійним фондом «Карітас Волинь» на благодійну статутну діяльність було витрачено 2610832,79 грн., а саме:

  1. Продовжилась реалізація проекту «Програма підтримки дітей та молоді з інвалідністю в 5 центрах Карітас України». Проект має свою актуальність і вже знайшов свою цільову групу у нашому місті. Проект сприяє інклюзії та інтеграції дітей з особливими потребами у суспільство. Наявність соціального центру для дітей та молоді з особливими потребами при ВОБФ Карітас- Волинь є важливим, так як діти з інвалідністю в спеціалізованих закладах не в повній мірі отримують послуги індивідуального характеру а тільки в межах встановлених програм які не передбачають більш глибшого застосування методів, які використовуються в нашому центрі.

Основною метою роботи проекту- є адаптація дітей та молоді з особливим потребами до сучасних умов життя, надання психологічної допомоги в подолання бар’єрів щодо поступового інтеграції в активне життя громади та необхідної реабілітації фізичних та розумових функцій дітини. На протязі всього року проводилась робота з батьками та родичами дітей з особливими потребами у вигляді консультацій, групових та індивідуальних обговореннях проблем що виникають у родинах, які виховують діток з особливими потребами. В рамках проекту проводились активні культурно-просвітницькі заходи у вигляді свят, акцій, майстер класів.

Реалізація проекту була спрямована над активною спільною роботою із  іншими місцевими організаціями, що працюють в допомозі із адаптацією та інтеграцією дітей та молоді з інвалідністю таких як Нововолинським ІРЦ, ГО Світ для дітей, Служба у справах дітей у вигляді зустрічей та круглих столів з метою налагодження співпраці, обмін досвідом стосовно роботи з дітьми з інвалідністю 1 раз на 6 місяців.

В рамках проекту було:

  • Проведено психологічну допомогу і консультації для 16 дітей, 10 батьків (відповідальний – локальний, психолог, соціальний педагог);
  • Проведення освітніх та культурних заходів для дітей з особливими потребами. 1 раз у 3 місяці
  • Проведення заходів:
  • майстер клас по виготовленню букетів з зефірок, в Нововолинському ІРЦ до Міжнародного дня людей з інвалідністю,
  • фото-виставка дітей з інвалідністю, місцевого фотографа Олени Хомюк,  в Нововолинському музеї
  • інтеграційний захід для 50 дітей з інвалідністю спільно з ГО «Світ для дітей», Нововолинським ліцеєм N8 до дня Святого Миколая.(Реєстраційний лист скан. копія додається.)
  • інформативно просвітницький захід: круглий стіл спільно з Нововолинським ІРЦ, Службою у справах дітей, з метою налагодження співпраці, ознайомлення роботи проекту, його метою, основними напрямками.

Працівниками проекту було організована регулярна робота в подоланні соціальної ізоляції методом проведення:

  •  творчих майстерень, під час яких діти розвивають сферу образного мислення, отримують безпечний шлях для виходу емоцій та напруги. Фарби, олівці, фломастери, матеріали для об’ємної творчості приваблюють дитячу увагу і допомагають розвивати у дитини посидючість, концентрацію уваги. Розвиток дрібної моторики допомагає у розвитку мовлення дитини.
  • зустрічей з батьками і родичами, зустрічі проводяться раз на місяць, для обміну інформації та  досвіду, моральної підтримки.
  • самообслуговування – діяльність спрямована на задоволення повсякденних особистих потреб, пов’язаних з життєвою необхідністю догляду за тілом, одягом, взуттям, тощо миття й умивання, причісування, вдягання й роздягання, застеляння ліжка тощо. Формування навичок самообслуговування є провідним завданням психолого-педагогічної служби в роботі з дітьми  з особливими потребами. У процесі самообслуговування дитина активно засвоює потрібні навички знання: про власне тіло, предмети особистої гігієни, гігієнічні процедури, набуває практичного досвіду.

В рамках діяльності проекту було витрачено благодійну пожертву на статутну діяльність якого було у 2019 році отримано коштів у сумі 364396,78 тис.грн, з них:

  1. Оплата праці працівникам проекту – 264,7 тис.грн.
  2. Придбання матеріалів для роботи творчих майстерень 10,2 тис.грн.
  3. Придбання матеріалів для роботи соціального педагога 9,5 тис.грн.
  4. Витрати пов’язані із соціальною інтеграцією (проведення заходів) 18,2 тис.грн.
  5. Інші витрати пов’язані із роботою офісу, орендою приміщення та комунальними витратами 61,8 тис.грн.
  • На протязі січеня-жовтня 2019 працював проект «Розширення напрямків діяльності центру «Довіра» для жертв націонал-соціалізму шляхом підвищення рівня обізнаності старшого покоління щодо своїх прав та соціального статусу через консолідацію волонтерського руху у м. Нововолинськ та селищі Благодатне», протягом якогодля жертв націонал-соціалізму шляхом підвищення рівня обізнаності старшого покоління щодо своїх прав та соціального статусу через консолідацію волонтерського руху у м. Нововолинськ та селищі Благодатне» було проведено:
  • 2 рази на місяць було організовано роботу консультативного відділу по захисту прав літніх людей, жертв націонал-соціалізму та проведено 2 семінари з відповідними спеціалістами.
  • 2 психологічних сеанси  створили комфортні умови для спілкування та соціальної активності ЦГ, допомогли розвинути соціальні інтереси та зменшити соціальну ізоляцію, пом’якшити стресові події життя.
  • 1 екскурсія до паломницьких місць Львівщини с. Крехів та м. Жовкви, спрямована на подолання самотності людей похилого віку, духовне збагачення та підсилення відчуття соціальної приналежності до групи.
  •  6 святкових заходів за участю молоді, волонтерів та людей похилого віку для вшанування та прояву поваги людей, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях, розширення кола знайомств літніх людей, налагодження комунікативних зв’язків між поколіннями
  • 5 зустрічей у дискусійному клубі «Духовне спілкування», та 7 у клубі «Цікавий кінозал» спрямовані на подолання ізольованості людей похилого віку, вирішення їх проблем на духовному та психологічному рівнях.
  • участь у 5 загально-міських заходах зміцнювали віру у свої сили та наповнювали життя людей похилого віку змістом та сенсом.
  • один раз на тиждень проводили фізкультурно-оздоровчі заняття задля покращення фізичної активності та відновлення фізичних сил у ЦГ.
  • Гуртки за інтересами один раз на тиждень протягом року об’єднували учасників проекту для того щоб зруйнувати бар’єри самотності літніх людей, допомогти їм знайти нові мотивації у житті, залишатися залученими до життя та творчої активності.
  • Щотижня відбувалася зустріч у клубі дозвілля для мешканців Стаціонарного відділення  для  постійного  проживання територіального центру соціального обслуговування в смт. Благодатне. В рамках таких зустрічей проводили для людей похилого віку перегляд кінофільмів, духовні бесіди, гуртки по рукоділлю, тематичні святкові заходи.

Велика увага у діяльності проекту належить маломобільним та немобільним жертвам націонал-соціалізму, які за станом здоров’я мають обмежений доступ до соціальних контактів та постійно потребують сторонньої допомоги.  Їх щомісяця відвідують волонтери та соціальні працівники, надають по потребам практичну побутову допомогу, допомогу в оформленні документів

Підвищення якості життя мобільної групи проекту відбувається за рахунок залучення жертв націонал-соціалізму до різноманітних культурно-просвітницьких заходів, що проходять в рамках проекту. У листопаді працівники проекту зоорганізували ЦГ проекту для презентації проекту та запрошення літніх людей до участі у щотижневих дозвілевих активностях в центрі «Довіра». Окрім виступу координатора проекту, на заході виступали учні музичної школи міста.

Захід під назвою «Розколяда» був організований в часі закінчення Різдвяних свят щоб об’єднати наших підопічних. Таке дійство піднімає настрій, бо навіює дитячі спогади, люди похилого віку з радісним трепетом пригадують свої місцеві традиції та розповідають про обряди, які вони здійснювали, будучи дітьми, колядували. У гості завітали вихованці Центру дитячої та юнацької творчості з концертною програмою на різдвяну тематику. Такі заходи сприяють налагодженню діалогу між поколіннями та передачі життєвого досвіду старшого покоління молодшому з метою збереження національних традицій та звичаїв. Даний захід був також організований і в стаціонарному відділенні для постійного проживання терцентру в смт. Благодатне, де проживає 30 одиноких осіб літнього віку куди завітали підопічні центру “Довіра” з м. Нововолинськ з подарунками, вони привезли власноруч плетені теплі шкарпетки та шарфи, а також солодощі для спільного чаювання. Старше покоління мало змогу поколядувати та пощедрувати разом з вихованцями місцевого будинку культури, які завітали до літніх людей з різдвяним дійством.

Завдяки цій зустрічі старенькі та самотні люди похилого віку мали нагоду ще раз поринути в атмосферу Різдва, відчути радість народження Божого Дитятка та зігрітись увагою тих, кому вони не байдужі.

З настанням весни для людей похилого віку вихованці центру для дітей та сімей «Карітас -Волинь» приготували свято весни. Дітки порадували бабусь театральним виступом, піснями, віршами, а також власноруч зробленими листівками. Літні люди, жертви націонал-соціалізму відчули свою значимість в житті молодого покоління, ще раз переконалися в тому, що їх шанують та поважають їхній життєвий досвід.

На початку жовтня традиційним для нашого центру стало проведення заходу вияву поваги до осіб старшого покоління «День людей похилого віку», під час якого школярі готували святкові вітання та концерт для учасників проекту.

У червні учасники проекту відвідали с. Крехів та м. Жовква – відомі паломницькі центри Львівщини. Кожна подорож – це можливість пізнати щось нове, вибратися з рутини, освіжити свої емоції, а якщо це ще й відвідування святих місць то і збагатитися духовно.

Щомісячно в рамках проекту учасники ЦГ збираються у клубі «Духовне спілкування». Старше покоління особливо гостро відчуває потребу в духовному спілкуванні – читанні Святого Письма, молитві, духовній бесіді, Святих Таїнствах Сповіді та Євхаристії. Люди похилого віку, незалежно від віросповідання, вільно ведуть бесіди, дискутують на релігійну тематику, що допомагає вирішити проблеми на духовному та психологічному рівнях.

А клуб «Цікавий кінозал» збирає жертв націонал-соціалізму на перегляд гарного фільму, підібраного згідно інтересів даної вікової категорії. Дані зустрічі є хорошим приводом долати самотність, підвищувати громадську активність, дізнаватися щось нове.

Щотижня найактивніші учасники проекту збираються на гуртках декоративно-прикладного мистецтва. Під час гурткової роботи літні люди можуть гарно і змістовно провести час, зайнятися улюбленими справами та опанувати нові навички, поділитися своїми знаннями і вміннями та просто поспілкуватися з однодумцями. Відвідуючи такі заняття, літні люди реалізують свої творчі задуми, покращують настрій.

Важливими для учасників проекту є щотижневі заняття з фізкультури, які проводить тренер-волонтер, який звертає увагу на те щоб заняття спортом було корисним та безпечним. Учасники проекту значно покращили своє самопочуття. Помірні фізичні навантаження додають активності та підіймають настрій.

На реалізацію проекту у 2019 році було отримано благодійну фінансову пожертву від ВБО «Турбота про літніх» у сумі 431594,81 грн., які були розподілені у відповідності із затвердженим бюджетом витрат по даному проекту.

На протязі 10 місяців 2019 року на оплату заробітної плати працівникам та обов’язкові соціальні платежі проекту було витрачено 171,2 тис. грн.

На оренду приміщення для обслуговування проекту та комунальні витрати перераховано 55,2 тис.грн. На проведення культурно-просвітницьких заходів у вигляді зустрічей, організації клубу дозвілля, проведення гуртків, екскурсії для підопічних, святкувань виззначних дат, для відвідування мало- і немобільної цільової групи на дому витрачено 125,5 тис.грн.

Великою допомогою для підтримки людей похилого віку з категорії мало- і немобільної цільової групи є придбання та роздача гігієннаборів у вигляді памперсів, прокладок, пеленок, миючих та гігієнічних засобів немедичного використання, на які було у 2019 році виділено 68,2 тис.грн.

  • Великим досягненням організації є чітко налаштована робота з родинами із дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах, яка започаткована ще у 2010 році. У 2019 році було отримано коштів благодійної допомоги  у сумі 841826,54 грн. На оплату праці працівникам проекту було виділено 631,00 тис.грн., для придбання матеріалів для роботи з дітьми у гуртках  -12,7 тис.грн., витрати на придбання солодощів для проведення заходів та продуктів харчування для приготування страв для харчування під час денного перебування дітей у Центрі, а також для проведення майстер класів з приготування страв становлять 42,4 тис.грн., на утримання офісу включно із комунальними витратами та платою за оренду приміщення, адміністративними витратами становлять 119,0 тис.грн. На придбання миючих засобів витрачено 15 тис.грн.

Даний проект має на меті допомогти вразливим дітям та їхнім сімям з наступних категорій:

  • Діти/сімї в економічній скруті (низький рівень доходу, безробіття)
  • Діти/сімї з культурними відмінностями (вимушені переселенці, національні меншини)
  • Діти з проблемами соціалізації
  • Діти з поведінковими розладами
  • Молоді та/або одинокі батьки та їхні діти
  • Сироти та діти позбавлені батьківської опіки
  • Діти/сімї з географічними перешкодами (проживання у віддалених районах)

Через несприятливі умови або певний негативний життєвий досвід, такі діти потребують доступ до безпечного середовища, який сприятиме їхньому всебічному розвитку та навчанню, та побудові довірливих стосунків з однолітками та дорослими, та послуг з боку кваліфікованих соціальних працівників, педагогів та психологів. Окрім забезпечення такого середовища та надання ряду послуг прямим користувачам, проект також має на меті підвищити обізнаність громад про проблеми дітей та роботу Карітасу через організацію масових заходів та акцій.

Діти та сім’ї є найбільш вразливими групами та не можуть самостійно вирішувати свої проблеми. Перед сім’ями постають економічні проблеми, брак роботи, які в свою чергу спричиняють психологічні проблеми, алкоголізм/наркоманію та інші види залежностей.

Діти, що знаходяться в таких складних умовах і обставинах, в більшості випадків не можуть впоратися з труднощами, мають проблеми з навчанням і більш схильні піддаватися негативним впливам в їх оточенні – багато хто страждає від депресії, знущання в школі, браку впевненості, браку або відсутності навичок формування позитивних відносин та інших психосоціальних проблем. Існує велика кількість недоглянутих дітей, які живуть в неадекватній житловій і психологічній ситуації, ростуть без належного догляду, не зважаючи на наявність сім’ї. Ці діти часто страждають від знущання, жорстокого поводження та насильства в сім’ї або в молодіжному середовищі, мають труднощі з адаптацією в новому середовищі, не встигають в школі, не отримують належної уваги і підтримки з боку батьків та вчителів, а також не мають соціальних навичок, необхідних для майбутнього життя.

За даними Нововолинського ЦССДСМ за 2019 рік на обліку знаходиться 50 сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах, в яких налічується 83 дітей. Найчастіше це  батьки, які мають низький виховний потенціал та  безвідповідально ставляться до своїх обов’язків. Сім’ї не можуть самостійно вирішити свої проблеми, хоча в разі підтримки і тривалого соціального супроводу фахівцями можна допомогти їм та поліпшити умови життя дітей. Державна соціальна служба реєструє такі сім’ї, як малозабезпечені або кризові, але через недостатню кількість кваліфікованого персоналу допомога потребуючим сім’ям є недостатньою.

Фахівці Центру для дітей та сімей Карітас Волинь працюють з даною цільовою групою з 2010 року і мають досвід покращення становища багатьох сімей і дітей, що переживають кризу. Завдяки комплексу соціально-психологічних послуг  цільовій групі, кваліфіковані фахівці центру: соціальні працівники, педагоги та психологи забезпечують безпечне середовище, яке сприяє їхньому всебічному розвитку, навчанню та побудові довірливих стосунків з однолітками та дорослими.

Захист прав дітей у соціальному центрі Карітас-Волинь відбувався відповідно із Політикою захисту дітей, Конвенцією ООН про права дітей, законодавчими актами: Конституцією України; Сімейним Кодексом України; законами України «Про захист дитинства», «Про захист прав сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки» та іншими законами України

На групових заняттях в рамках секції «Я знаю свої права» заходи зосереджувались на інформуванні бенефіціарів про свої права та можливості, розвитку соціальних і комунікативних навичок, вмінню мирному вирішенню конфліктів, налагодженні довірливих стосунків дітей з однолітками та батьками, роботі в команді, повазі до інших людей, подоланні агресії, гніву та насильницького поводження. Виконуються через такі діяльності як: презентації, ігри, бесіди, тренінги, індивідуальні консультації, перегляд та обговорення фільмів та мультфільмі, арт-терапія, активний відпочинок на природі та святкування визначних дат.

Індивідуальне консультування відбувалось на інформаційно-правову тематику про виплату аліментів; про перебування дитини в притулку; про позбавлення батьківського права; врахування думки дитини на право спілкуватися з батьком, цькування дитини однокласниками. Про особливості перебування та адаптацію дитини в патронатній сім’ї; Безпечна поведінка: про особливості спілкування з підлітком з девіантною поведінкою; протидія насильству: про відповідальність батьків за вчинення насилля над дитиною згідно з Конвенцією ООН про права дитини, Політикою захисту дітей  та іншими законодавчими актами ЗУ; адаптація дитини-сироти під опікою; налагодження стосунків з вчителями; безпека в інтернеті

На групових заняттях з батьками проводилась інформаційно-правова робота, з метою формування батьківських компетентностей, які покращили б догляд за дітьми. Тренінгові заняття «Про відповідальність батьків щодо вчинення насильства над дитиною» та «Протидія булінгу».

Фото та відео дітей робили лише за інформованої згоди самих дітей та їх законних представників, яка отримана у письмовій формі у присутності представника «Карітас Волинь». Матеріали представляли дітей з повагою та без приниження їх гідності, а також передають реальний контекст та факти;

Усі працівники «Карітас-Волинь» та волонтери ознайомлені з Політикою захисту дітей та впроваджують її в своїй діяльності.

Працівники зберігають конфіденційність усієї інформації про дітей та керуються нормами Кодексу поведінки «Політики Захисту дітей Карітас Волинь».

  • Багато років поспіль Благодійний фонд «Карітас-Волинь» організовує літні християнські табори, мета яких сприяти духовному та моральному вихованню дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, а також забезпечити їх якісним оздоровчим відпочинком.

Багаторічний досвід показав, що духовна освіта під час християнських таборів дає позитивний результат, що створює можливість закласти правильну основу, мислення, світогляд і, звичайно, сформувати у дитини розуміння того факту, що він створює своє власне гідне духовне життя.

За фінансової підтримки Renovabis цього року було організовано 4 табори для 150 дітей із кризових, багатодітних, малозабезпечених сімей у складних життєвих обставинах та інших пільгових категоріях.

Цьогорічне таборове життя проходило під тематикою волонтерського служіння.

У червні «Карітас-Волинь» організував 2 християнських табори на різних берегах озера в селі Світязь Шацького району (з 16 по 25 червня на базі відпочинку «Світязь-Центр» та з 17-го до 27-го червня на території приватної садиби) та у серпні, з 15-го по 25-е.

Працівники табору дбали про духовну освіту, безпечний відпочинок, реабілітацію, загартовування учнів природними ресурсами, збалансоване чотириразове харчування, фізичні та фітнес-вправи.

У кожному таборі, окрім вихователя та аніматора, з дітьми займалися священник та 2 семінаристи, проводили щоденні священні літургії та духовні науки: духовне спілкування, пропагування волонтерського служіння через свідчення, приклади, дискусії та перегляд християнських фільмів.

Учасники табору розвивалися не лише духовно, але й фізично. Молодь грала у футбол, бадмінтон, теніс, брала участь у різних естафетах та змаганнях. Щодня вони насолоджувалися змістовним відпочинком в дружній родині, адже кожен день був наповнений різноманітними розвагами, змаганнями, вікторинами, тренінгами, інтелектуальними іграми, фільмами та мультфільмами, танцями та спілкуванням. Багато сонця, купання в озері, доброзичлива атмосфера не давали дітям нудьгувати.

Святкували в таборі державні та релігійні свята. Гарними подарунками і привітаннями вітали іменинників. Програми таборів було розроблено так, щоб кожна дитина із різноманітними уподобаннями та інтересами могла бути задіяна і проявила себе, мала можливість відкрити свій творчий потенціал.

Особливість відпочинку в червні полягала в тому, що до таборового життя долучилися англомовні волонтери з Туреччини.  Завдяки їм діти мали можливість більше дізнатися про волонтерство, а також практично застосовувати та удосконалювати набуті знання з англійської мови. Вони розучували пісні, рухливі ігри, танці. Підвищення рівня володіння мовою відбувалося в абсолютно ненав’язливій формі, граючись і спілкуючись протягом дня, це довело, що засвоєння іноземної мови – легко і просто. Учасники табору провели для гостей майстер-клас із приготування однієї із українських національних страв – вареників, а ті в свою чергу навчили готувати турецьку національну страву.

З 1 по 7 серпня 15 підлітків віком 13-17 років відпочили у християнському таборі серед мальовничої природи Карпатських гір. Кожного дня таборяни вирушали на краєзнавчу екскурсію гуцульським краєм, відвідали водоспади, піднялися на гору Маковиця в Яремче, побували в Буковелі, оглянули місцеві краєвиди з канатної дороги. У містах Косів і Верховина придбали  сувеніри місцевих майстрів. Незвичайні враження отримали під час храмового свята Св.Іллі. Діти побували храмі під час служби, поспілкувалися з місцевою молоддю, приміряли національні костюми, смакували національними і корисними стравами місцевої кухні. Зачарувала своїм неповторним колоритом, національним мистецтвом і культурою «Полонина перців» – музейний осередок гуцульської культури. Діти ознайомилися з роботою ковалів, художників, гончарів, ткаль, сироварів, майстрів з виготовлення ляльок-мотанок, побачили і почули народні інструменти. На завершення табору побували вони і в «казці», відвідавши Резиденцію Святого Миколая у м. Івано-Франковіськ. Там учасники табору побачили особисті речі Миколая, одяг, робочий стіл, багато малюнків, сувенірів, листів з усіх куточків України, зокрема і з рідної Волині. У спеціальній книзі кожен залишив і своє звернення до Святого  Миколая.

Кожен день перебування у таборах розпочинався та закінчувався спільною молитвою, під час якої молодь дякувала Богові за прожитий день у таборі. Разом зі священником обговорювали важливі для кожного християнина теми милосердя, добра, підтримки потребуючих на принципах християнської любові,  високу культуру й свідомість, відчуття співучасті, співпереживання та відповідальності.

Під час проведення таборів кожен учасник отримав цікаві призи, солодощі, футболки, м’які іграшки, сувеніри та сертифікат  учасника табору від ВОБФ «Карітас-Волинь».

За словами дітей,  дуже швидко сплинув час організованого відпочинку в таборах, під час яких вони отримали масу яскравих вражень, що надовго залишаться в  їх пам’яті. Молодь з нетерпінням чекає наступного літа та відпочинку у християнському таборі.

За час перебування дітей у таборі було отримано від благодійників коштів на проведення літніх християнських таборів у сумі 564,6 тис.грн., з них 244,5 тис.грн. від Німецького Фонду Реновабіс, решта 320,0 тис.грн. від благодійників фізичних осіб.

  • У 2019 році була спільна співпраця з Українською Біржою Благодійності. У 2019 році благодійним фондом було отримано 17688,24 грн.грн., які були спрямовані:
  • З-поміж багатьох благодійних ініціатив, які проводить «Карітас-Волинь» є акція «Святий Миколай іде до дітей», яка має на меті не лише зібрати кошти на новорічні подарунки, аби надати дітям із малозабезпечених, багатодітних та кризових сімей радість в очікуванні Новорічного свята та Святого Різдва Христового, але й створити атмосферу свята для підопічних Карітасу.

Цьогоріч ВОБФ «Карітас-Волинь» підготував проект «Солодкі подарунки від Святого Миколая», який було розміщено на Українській Біржі Благодійності. Початкова мета проекту – збір коштів у сумі 11750,00 (одинадцять тисяч сімсот п’ятдесят) гривень для придбання 250 солодких подарункових наборів для потребуючих дітей (учням Головненської школи-інтернату, а також для діток із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах (кризові, малозабезпечені, неповні, багатодітні).

З часу розміщення інформації про даний проєкт на сайті МБФ «УББ» відбулися зміни в потребах проєкту, а саме – розпочався святковий період, а необхідна сума не зібрана. За підтримки благодійників і власними силами нам вдалося підготувати солодкі подарунки для вихованців шкіл-інтернатів і підопічних Центру для дітей і сімей ВОБФ «Карітас-Волинь». Ці подаруночки були вручені дітям 19 і 20 грудня під час заходів до Дня Святого Миколая. Подарунків ще не отримали діти з потребуючих і кризових родин селища Благодатне.

ВОБФ «Карітас-Волинь» звернувся до Української Біржі Благодійності з листом-проханням №45 від 23.12.2019 р., в якому просив зупинити збір коштів за проектом «Солодкі подарунки від Святого Миколая», що розміщений на сайті МБФ «УББ» та перерахувати фактично зібрані кошти у сумі 3 649 (Три тисячі шістсот сорок дев’ять) грн. 14 коп. на рахунок благодійного фонду.

Завдяки зібраній на УББ сумі благодійних пожертв було закуплено 80 солодких подарунків.

Урочисте вручення відбулося 02 січня 2020 року діти разом зі своїми мамами, бабусями, рідними зібралися у селищному будинку культури, де їх привітали з новорічними і різдвяними святами директор ВОБФ «Карітас-Волинь» отець Володимир Кметь, селищний голова смт.Благодатного Олександр Топорівський і секретар Благодатної селищної ради Наталія Лобойко . Приємною несподіванкою для усіх присутніх виявилася поява самого Миколая – сивобородого, у золотій киреї, митрі і з великим мішком подарунків! Діти з радістю підходили до нього, декламували вірші, співали пісні, розповідали про свої бажання і мрії, за що отримували чудові гостинці. Загалом подарунки були надані 80 діткам з малозабезпечених, багатодітних сімей, а також з родин, які потребують підтримки.

  • Напередодні великого свята Воскресіння Христового Волинський обласний благодійний фонд «Карітас-Волинь» проводить щорічну благодійну акцію «Великодній кошик», яка має на меті зібрати і підготувати продуктові набори для потребуючих родин. Цього року «Карітас-Волинь» звернувся до Української Біржі Благодійності з проханням допомогти зібрати великодні кошики для 25 найбільш потребуючих сімей з селища Благодатне (кризові, малозабезпечені, багатодітні, неповні), в яких виховуються маленькі діти. У багатьох із цих сімей є значні борги за комунальні послуги, дехто винаймає житло, вони не мають коштів на ліки, одяг, взуття або засоби гігієни, не мають за що зібрати дітей у школу. В силу різних обставин ці родини не завжди в змозі купити навіть хліба для власних дітей, не говорячи вже про м’ясні, молочні продукти та солодощі.

За підтримки небайдужих і добрих людей на УББ була зібрана необхідна сума благодійних пожертв для закупівлі продуктових наборів, а саме 5 000, 00 грн. До складу одного такого набору входили: паска, 10 яєць, ковбаса, 1 кг гречки, 1 кг рису, 1 кг цукру, 1 кг макаронних виробів, 1 л олії, вафлі. Вартість одного набору – 200, 00 грн., всього було придбано і сформовано 25 таких продуктових наборів та передано у Благодатну селищну раду.

26 квітня 2019 року в актовій залі селищної ради відбулося благословення і роздача святкових продуктових наборів до великоднього кошика для тих, хто потребує підтримки. Після спільної молитви за жертводавців і доброчинців, директор ВОБФ Карітас-Волинь отець Володимир Кметь благословив і вручив 25 пакунків, щедро наповнених різноманітними продуктами харчування та окремі пакети із засобами гігієни. Люди з вдячністю і сльозами на очах приймали ці святкові дари. Адже це для них – неймовірна підтримка у такий непростий час. Отець Володимир відмітив, що ця радісна подія стала можливою завдяки добрим людям, які підтримали збір пожертв на Українській Біржі Благодійності та, власне,  самій соціальній платформі благодійності УББ.

Цьогоріч ВОБФ «Карітас-Волинь» підготував проект «Портфелики для нужденних діток», який було розміщено на Українській Біржі Благодійності. Початкова мета проекту – збір коштів у сумі 16 842, 50 грн (шістнадцять тисяч вісімсот сорок дві грн. 50 коп) для придбання 50 шкільних портфеликів для потребуючих дітей, якими опікується Центр для дітей і сімей ВОБФ «Карітас-Волинь». ВОБФ «Карітас-Волинь» звернувся до Української Біржі Благодійності з листом-проханням № 27 від 27.08.2019 року, в якому просив зупинити збір коштів за проектом, що розміщений на сайті МБФ «УББ» та перерахувати фактично зібрані кошти у сумі 9 039, 10 грн (дев’ять тисяч тридцять дев’ять грн., 10 коп.) на рахунок благодійного фонду. Причиною цього стало те, що з часу розміщення інформації про даний проект на сайті МБФ «УББ» відбулися зміни в потребах проекту, а саме – початок нового шкільного року і необхідність придбання портфелів, щоб потребуючі діти мали з чим іти до школи. Завдяки зібраній на УББ сумі благодійних пожертв було закуплено 27 портфеликів.

Урочисте вручення відбулося 29 серпня 2019 року після спільної молитви і благословення дітей на новий навчальний рік: 11 портфеликів вручили отримали потребуючі діти з селища Благодатне і 16 портфелів вручили нужденним дітям з Нововолинська. Допомогу отримали: діти-сироти, діти з потребуючих, малозабезпечених і багатодітних сімей, діти учасників АТО і діти, які опинилися у складних життєвих обставинах.

  • Продовжилась благодійна співпраця із БО «Львівська освітня фундація». Так в червні-серпні проводилась реалізація грантового проекту «Розвиток волонтерства в громадах». Проект Створення Maker Space у Благодатному отримав  кошти в сумі 19,0 тис. грн.., що надійшли на рахунок ВОБФ «Карітас Волинь». Результатом даної був зроблений невеликий ремонт у приміщенні еколого-натуралістичного відділу Нововолинського центру дитячої та юнацької творчості, закупили електроінструменти, 3д-принтер та пластик до нього, за підтримки селищної ради – ноутбук для 3д-моделювання. Місцевий підприємець погодився допомагати з матеріалами для гуртка роботи з деревом. Також ми запросили колег із м. Володимира-Волинського і провели презентацію 3д-друку (молодь, 20 чол.); кілька наших наставників зараз вивчають 3д-моделювання; почав діяти гурток роботи з деревом (молодь, постійно 10-15 чоловік).

Кількісні показники проекту: 385 школярів, 68 дітей дошкільного віку, 185 студентів, 56 дітей в складних життєвих обставинах мають можливість постійно комунікувати, змістовно проводити дозвілля, цікаво навчатися, набувати навиків користування інструментами для майстрування, побутових ремонтів та «бази» для робітничих професій;

Завдяки обласним ЗМІ 200 000 людей дізналися про функціонування простору.

Якісні показники проекту:

  • молодь набуває навиків користування інструментами для майстрування,
  • побутових ремонтів та «бази» для робітничих професій;
  • ініціативна група набула досвіду написання і реалізації успішного проекту
  • молодь і підлітки Благодатного згуртовані навколо ще однієї молодіжної
  • платформи, постійно комунікують, змістовно проводять вільний час,
  • цікаво навчаються;
  • діти і молодь здобувають навики управління ресурсами;
  • діти ВПО, діти-сироти та діти у складних життєвих обставинах можуть краще
  • інтегруватися в молодіжне середовище громади;
  • поглибилася співпраця між місцевою владою, церквою та молодіжним
  • середовищем заради розвитку молоді;
  • завдяки ЗМІ багато людей дізналися про роботу центру і зможуть реалізувати
  • таку ж ідею в своїй громаді.

Також Благодатна громада здобула нагороду в конкурсі Ради Європи та Мінрегіону «Кращі практики місцевого самоврядування» (І місце); проект увійшов до топ-60 найкращих практик молодіжної роботи в Україні.

  • В звітному періоді продовжилася робота проекту «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні», на реалізацію якого було отримано 210545,00 грн.

Метою соціального служіння УГКЦ, як це випливає із накресленої Синодом Єпископів УГКЦ Стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», є об’являти світові материнське обличчя Церкви та бути живим знаком присутності Бога серед людей. Парафіяльний рівень має слугувати фундаментом, на якому будується та діє служіння ближньому. Передумовою для виконання є добра воля і готовність пожертвувати свій час та сили для того, щоб виявити милосердя потребуючим.

Так на протязі року  було проведено навчальних зустрічей згідно посібника «Любовю служіть один одному» для підвищення професійності парафіяльного соціального служіння – 10, залучених осіб – 87. Команда проекту ефективно працювала у різних напрямках Волинської та Рівненської області для підвищення обізнаності про існування та діяльність проекту. Після спільної молитви директор ВОБФ Карітас-Волинь отець Володимир Кметь ознайомлює присутніх з основними цілями програми, а саме: визначенням рівня компетенції соціального служіння та покращенням якості надання соціальних послуг у місцевих парафіях. Також священик розповідає про богословські основи соціального служіння, тобто як представлені любов та милосердя до ближнього у Святому Письмі та суть, власне, самого парафіяльного соціального служіння. метою соціального служіння УГКЦ, як це випливає із накресленої Синодом Єпископів УГКЦ Стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», є об’являти світові материнське обличчя Церкви та бути живим знаком присутності Бога серед людей. Парафіяльний рівень має слугувати фундаментом, на якому будується та діє служіння ближньому. Передумовою для виконання є добра воля і готовність пожертвувати свій час та сили для того, щоб виявити милосердя потребуючим.

17 серпня у монастирі Святого Василія Великого УГКЦ м. Луцьк відбувся навчальний тренінг для представників парафій Луцького екзархату УГКЦ. Захід провела координаторка програми «Розвиток волонтерства у громадах» БО «Львівська освітня фундація» Анастасія Дишкант. Під час заходу представники осередків соціального служіння з парафій Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Луцьк, Стрітення Господнього УГКЦ смт. Іваничі, Святого Василія Великого УГКЦ м. Луцьк та Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно вчились писати соціальні проєкти.

Учасники проаналізували ситуацію у своїх громадах у форматі «світового кафе»: актуальні проблеми у громадах, конкретні способи вирішення і наявність ресурсів. Команди висловлювали думки щодо того, що найбільш необхідно для соціального служіння і вчились втілювати ці ідеї у конкретні проєкти. У практичній частині заходу учасники визначалися з метою проєкту для своєї парафії і, відповідно до неї, працювали над ціллю та завданнями.

  • У 2019 році продовжилося надходження гуманітарних вантажів.  До ВОБФ «Карітас-Волинь» надійшло 82531 кг гуманітарного вантажу приблизною вартістю 52 786 грн. у вигляді вживаного одягу, взуття, білизни, посуду, швейних матеріалів, іграшок, інвалідних візків, велосипедів, ходуль, меблів та медичного інвентарю надійшло від бельгійської організації «Україна-Проект-Едегем», яка уже  роки поспіль допомагає незахищеним верствам населення Волинської та Рівненської областей, якими опікується ВОБФ «Карітас-Волинь» та від німецької УГКЦ Персональна Парафія Св.Володимира в Гонновері. Вантаж був розподілений між організаціями відповідно до листів прохання на отримання такого вантажу та населенням. Так за період 2019 року гуманітарну допомогу отримали на суму 54607 грн.

Найбільшими отримувачами гуманітарної допомоги у вигляді товарно-матеріальних цінностей у 2019 році були:

– БО «Сучасне місто та село» – 1356,80 грн.

– Любомильська районна ГО Захист дітей війни» -6636,47 грн.

– Нововолинська ГО «Довіра»м- 1104,19 грн.

– Терцентр Любомильської МР – 5157,00 грн.

– УГКЦ Благовіщення Пресвятої Богородиці Стара Вижівка -1187,61 грн.

– УГКЦ Переображення Господнєго с.Положево -2061,16 грн

– УГКЦ Парафія Різдва Івана Христителя м.Шацьк – 2616,92 грн.

– УГКЦ РЦ Пресвятої Богородиці м.Берестечко – 15988,27 грн.

– УГКЦ Різдва Пресвятої Богородиці – 1804,93 грн.

– УГКЦ Храм Св. Архангела Михаїла – 1130,50 грн.