-->

Звіт Карітас Волинь за 2020 рік

Дата публікації: 25.02.2021

У 2020 році ВОБФ «Карітас Волинь» було освоєно 3 988 340,81 грн. благодійних коштів у вигляді  донорської фінансової допомоги та гуманітарної допомоги у вигляді ТМЦ, а саме:

  • Благодійна фінансова пожертва – 3 076 392 34 грн
  • Гуманітарна допомога у вигляді ТМЦ – 211 524,47 грн
  • Військовий збір – 24 024,66
  • Земельний податок – 6 314,29
  • ЄСВ –  321 187,80
  • ПДФО – 263 290,70

Проект «Національна мережа центрів для дітей та їх сімей» (2017 – 2021рр), за фінансової підтримки Карітас Австрії. Бюджет проекту на 2020 р. – 730 000 тис. грн.   Діяльність спрямована на поліпшення психологічного та емоційного стану дітей та молоді, що опинилися в складних життєвих обставинах не зі своєї вини, а зумовлених, як причинами економічного стану родини, так і психологічними відносинами з батьками, невдалою адаптацією в соціальних та освітніх процесах. Участь у проекті дає можливість дітям та молоді розвиватися в стабільному середовищі, що сприяє зміцненню їх фізичного та психічного здоров’я, набутті певних навичок та досвід у швидкій адаптації до навколишнього середовища та людей, вмінні вірно аналізувати життєві ситуації, логічно та правильно вирішувати проблеми без травми внутрішнього світогляду, підвищення знань та навичок батьків/опікунів у догляді за дітьми. 

Через несприятливі умови або певний негативний життєвий досвід, такі діти потребують доступ до безпечного середовища, який сприятиме їхньому всебічному розвитку та навчанню, та побудові довірливих стосунків з однолітками та дорослими, та послуг з боку кваліфікованих соціальних працівників, педагогів та психологів. Окрім забезпечення такого середовища та надання ряду послуг прямим користувачам, проект також має на меті підвищити обізнаність громад про проблеми дітей та роботу Карітасу через організацію масових заходів та акцій. 

Діти та сім’ї є найбільш вразливими групами та не можуть самостійно вирішувати свої проблеми. Перед сім’ями постають економічні проблеми, брак роботи, які в свою чергу спричиняють психологічні проблеми, алкоголізм/наркоманію та інші види залежностей.

Діти, що знаходяться в таких складних умовах і обставинах, в більшості випадків не можуть впоратися з труднощами, мають проблеми з навчанням і більш схильні піддаватися негативним впливам в їх оточенні – багато хто страждає від депресії, знущання в школі, браку впевненості, браку або відсутності навичок формування позитивних відносин та інших психосоціальних проблем. Існує велика кількість недоглянутих дітей, які живуть в неадекватній житловій і психологічній ситуації, ростуть без належного догляду, не зважаючи на наявність сім’ї. Ці діти часто страждають від знущання, жорстокого поводження та насильства в сім’ї або в молодіжному середовищі, мають труднощі з адаптацією в новому середовищі, не встигають в школі, не отримують належної уваги і підтримки з боку батьків та вчителів, а також не мають соціальних навичок, необхідних для майбутнього життя.

Фахівці Центру для дітей та сімей Карітас Волинь працюють з даною цільовою групою з 2010 року і мають досвід покращення становища багатьох сімей і дітей, що переживають кризу. Завдяки комплексу соціально-психологічних послуг  цільовій групі, кваліфіковані фахівці центру: соціальні працівники, педагоги та психологи забезпечують безпечне середовище, яке сприяє їхньому всебічному розвитку, навчанню та побудові довірливих стосунків з однолітками та дорослими.

Захист прав дітей у соціальному центрі Карітас-Волинь відбувався відповідно із Політикою захисту дітей, Конвенцією ООН про права дітей, законодавчими актами: Конституцією України; Сімейним Кодексом України; законами України «Про захист дитинства», «Про захист прав сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки» та іншими законами України

На групових заняттях в рамках секції «Я знаю свої права» заходи зосереджувались на інформуванні бенефеціарів про свої права та можливості, розвитку соціальних і комунікативних навичок, вмінню мирному вирішенню конфліктів, налагодженні довірливих стосунків дітей з однолітками та батьками, роботі в команді, повазі до інших людей, подоланні агресії, гніву та насильницького поводження. Виконуються через такі діяльності як: презентації, ігри, бесіди, тренінги, індивідуальні консультації, перегляд та обговорення фільмів та мультфільмі, арт-терапія, активний відпочинок на природі та святкування визначних дат.

Індивідуальне консультування відбувалось на інформаційно-правову тематику про виплату аліментів; про перебування дитини в притулку; про позбавлення батьківського права; врахування думки дитини на право спілкуватися з батьком, цькування дитини однокласниками. Про особливості перебування та адаптацію дитини в патронатній сім’ї; Безпечна поведінка: про особливості спілкування з підлітком з девіантною поведінкою; протидія насильству: про відповідальність батьків за вчинення насилля над дитиною згідно з Конвенцією ООН про права дитини, Політикою захисту дітей  та іншими законодавчими актами ЗУ; адаптація дитини-сироти під опікою; налагодження стосунків з вчителями; безпека в інтернеті

На групових заняттях з батьками проводилась інформаційно-правова робота, з метою формування батьківських компетентностей, які покращили б догляд за дітьми. Тренінгові заняття «Про відповідальність батьків щодо вчинення насильства над дитиною» та «Протидія булінгу».

Фото та відео дітей робили лише за інформованої згоди самих дітей та їх законних представників, яка отримана у письмовій формі у присутності представника «Карітас Волинь». Матеріали представляли дітей з повагою та без приниження їх гідності, а також передають реальний контекст та факти;

Усі працівники «Карітас-Волинь» та волонтери ознайомлені з Політикою захисту дітей та впроваджують її в своїй діяльності.

Працівники зберігають конфіденційність усієї інформації про дітей та керуються нормами Кодексу поведінки «Політики Захисту дітей Карітас Волинь».

Кількість охоплених осіб за рік – 145 (75 дітей та 70 батьків). У 2020 році на реалізацію проекту було виділено 730 тисяч грн., з яких левова частка становить утримання спеціалістів професіоналів для роботи з дітьми ( 528 тис. грн..) В рамках проекту було охоплено 30 родин із потребуючих родин, які в період поширення пандемії, залишилися сам на сам із внутрішніми проблемами і самотужки не могли впоратися з цим. Даним сім’ям було виділено засоби індивідуального захисту для родин на суму 5280 грн, продуктові набори на суму 36 тисяч грн.., гігієнічних наборів  на суму 7450 грн.

Проект «Програма підтримки дітей та молоді з інвалідністю в 5 центрах Карітас України» (2018 – 2020 рр), за фінансового сприяння KINDERMISSION, Німеччина. Бюджет проекту на 2020 рік становив – 284 600 тис. грн.

 Основною метою роботи проекту – є адаптація дітей та молоді з особливим потребами до сучасних умов життя, надання психологічної допомоги в подолання бар’єрів щодо поступового інтеграції в активне життя громади та необхідної реабілітації фізичних та розумових функцій дитини. На протязі всього року проводилась робота з батьками та родичами дітей з особливими потребами у вигляді консультацій, групових та індивідуальних обговореннях проблем що виникають у родинах, які виховують діток з особливими потребами. В рамках проекту проводились активні культурно-просвітницькі заходи у вигляді свят, акцій, майстер класів.

Реалізація проекту була спрямована над активною спільною роботою із  іншими місцевими організаціями, що працюють в допомозі із адаптацією та інтеграцією дітей та молоді з інвалідністю таких як Нововолинським ІРЦ, ГО Світ для дітей, Служба у справах дітей у вигляді зустрічей та круглих столів з метою налагодження співпраці, обмін досвідом стосовно роботи з дітьми з інвалідністю.

Працівниками проекту було організована регулярна робота в подоланні соціальної ізоляції методом проведення:

  •  творчих майстерень, під час яких діти розвивають сферу образного мислення, отримують безпечний шлях для виходу емоцій та напруги. Фарби, олівці, фломастери, матеріали для об’ємної творчості приваблюють дитячу увагу і допомагають розвивати у дитини посидючість, концентрацію уваги. Розвиток дрібної моторики допомагає у розвитку мовлення дитини.
  • зустрічей з батьками і родичами, зустрічі проводяться раз на місяць, для обміну інформації та  досвіду, моральної підтримки.
  • самообслуговування – діяльність спрямована на задоволення повсякденних особистих потреб, пов’язаних з життєвою необхідністю догляду за тілом, одягом, взуттям, тощо миття й умивання, причісування, вдягання й роздягання, застеляння ліжка тощо. Формування навичок самообслуговування є провідним завданням психолого-педагогічної служби в роботі з дітьми  з особливими потребами. У процесі самообслуговування дитина активно засвоює потрібні навички знання: про власне тіло, предмети особистої гігієни, гігієнічні процедури, набуває практичного досвіду.

Направлений проект на створення середовища для інклюзії та інтеграції дітей/молоді з інвалідністю в суспільство, як один із способів захисту їхніх прав. Завдання проекту: розвивати послуги для дітей/молоді з інвалідністю; покращити розуміння та прийняття серед батьків, членів громад, представників місцевих органів самоврядування щодо захисту прав та можливостей дітей/молоді з інвалідністю та можливих змін на місцевому рівні. Кількість охоплених сімей з дітьми – 40 родин. Загальна вартість проекту у 2020 році становила 284,6 тис. грн.. Було придбано фігурний столик для творчості з піском із під світкою. Пізніше докупили ще матеріали для роботи з дітьми на суму 3,5 тис. грн.  

Проект «Домашня опіка» у м. Нововолинськ та смт. Благодатне за фінансової підтримки громадської організації з Бельгії. Бюджет проекту на 2020 рік становив – 744 000 грн.

Мета: покращення якості життя самотніх осіб похилого віку, немічних, невиліковно хворих і тих, які внаслідок прогресування хвороби чи отриманої травми потребують постійної або тимчасової сторонньої допомоги. 

До роботи у проекті залучено 6 осіб: координатор, бухгалтер, духівник та 3 соціальні робітники. Допомогу по догляду вдома отримали 44 особи віком від 29 до 91 року (29 осіб у м. Нововолинськ та 15 осіб в смт. Благодатне), з них 6 осіб на платній основі. Надана допомога продуктовими наборами у кількості 40 шт. для найбільш потребуючих підопічних, та 20 гігієнічних наборів. 

Всеукраїнський проект «Підвищення рівня соціальної відповідальності парафій та їх участі у житті громад на місцевому рівні». Бюджет проекту на 2020 рік становив – 276 900 грн.

Мета проекту – посилення активності парафій УГКЦ у сфері соціального служіння через проведення тематичних зустрічей на теми розвитку та активізації соціального служіння, тренінгів, консультування, інформаційної та організаційної підтримки парафій, допомога у проведенні різних благодійних акцій. 

Метою соціального служіння УГКЦ, як це випливає із накресленої Синодом Єпископів УГКЦ Стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», є об’являти світові материнське обличчя Церкви та бути живим знаком присутності Бога серед людей. Парафіяльний рівень має слугувати фундаментом, на якому будується та діє служіння ближньому. Передумовою для виконання є добра воля і готовність пожертвувати свій час та сили для того, щоб виявити милосердя потребуючим.

Так на протязі року  було проведено навчальних зустрічей згідно посібника «Любов’ю служіть один одному» для підвищення професійності парафіяльного соціального служіння – 10, залучених осіб – 87. Команда проекту ефективно працювала у різних напрямках Волинської та Рівненської області для підвищення обізнаності про існування та діяльність проекту. Після спільної молитви директор ВОБФ Карітас-Волинь отець Володимир Кметь ознайомлює присутніх з основними цілями програми, а саме: визначенням рівня компетенції соціального служіння та покращенням якості надання соціальних послуг у місцевих парафіях. Також священик розповідає про богословські основи соціального служіння, тобто як представлені любов та милосердя до ближнього у Святому Письмі та суть, власне, самого парафіяльного соціального служіння. метою соціального служіння УГКЦ, як це випливає із накресленої Синодом Єпископів УГКЦ Стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», є об’являти світові материнське обличчя Церкви та бути живим знаком присутності Бога серед людей. Парафіяльний рівень має слугувати фундаментом, на якому будується та діє служіння ближньому. Передумовою для виконання є добра воля і готовність пожертвувати свій час та сили для того, щоб виявити милосердя потребуючим.

Учасники проаналізували ситуацію у своїх громадах у форматі «світового кафе»: актуальні проблеми у громадах, конкретні способи вирішення і наявність ресурсів. Команди висловлювали думки щодо того, що найбільш необхідно для соціального служіння і вчились втілювати ці ідеї у конкретні проєкти. У практичній частині заходу учасники визначалися з метою проєкту для своєї парафії і, відповідно до неї, працювали над ціллю та завданнями.

2020 р.

Парафія Блаженного Василія Величковського УГКЦ м. Ковель (Володимирський деканат) – 6 (офлайн)

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Любомль (Володимирський деканат) – 6 (4 – офлайн, 2 – онлайн)

Парафія Святого Миколая Чудотворця УГКЦ м. Рівне (Рівненський деканат) – 6

(4 – офлайн, 2 – онлайн)

Парафія Преображення Господнього УГКЦ м. Радивилів (Рівненський деканат) – 4 (2 – офлайн, 2 – онлайн) 

Парафія Святого Архистратига Михаїла УГКЦ м. Вараш (Рівненський деканат) – 2

Парафія Святого Василія Великого УГКЦ м. Луцьк (Луцький деканат) – 6

Парафія Стрітення Господнього УГКЦ смт. Іваничі – 2

Парафія Переображення Господнього УГКЦ с. Положево – 3 (1 – офлайн, 2– онлайн)

Парафія Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно – 1

 

2.Перелік усіх міні-грантів з коротким описом (за 3 роки):

2018 р.

1.Проєкт «Свічка Милосердя» парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ смт. Стара Вижівка.

В межах проєкту була створена парафіяльна свічкова майстерня, закуплено матеріали для її діяльності. Завдання проєкту – активізація громадської свідомості через запровадження спільної діяльності, виготовлення та реалізація свічок, розвиток волонтерського служіння, надання адресної допомоги потребуючим за отримані від реалізації свічок кошти, а також організація навчання з виготовлення і декорування свічок.

2.Проєкт «Практичний курс для подружніх пар на парафії Свв. Верх. Ап. Петра і Павла і сімей, що знаходяться в складних життєвих обставинах, які є під супроводом  ВОБФ «Карітас Волинь»» парафії Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Нововолинськ.

Мета цього проєкту – активізація життя парафіяльної спільноти шляхом впровадження практичного курсу для подружніх пар «Божий задум для Вашого шлюбу» з елементами соціального служіння. 

2019 р.

1.Проєкт «Парафіяльне печиво зі смаком доброти» парафії Стрітення Господнього УГКЦ смт. Іваничі.

Ідея проєкту полягає у створенні парафіяльної міні-пекарні з випікання медово-імбирного печива та подальшої її реалізації з метою виручення коштів для надання допомоги потребуючим. В межах діяльності проєкту заплановані: закупівля необхідного кондитерського інвентаря, випікання і розпис печива, підготовка тематичних подарункових наборів, реалізація печива, поширення інформації про дану парафіяльну діяльність, пошук покупців, проведення дегустації, реалізація наборів, допомога потребуючим, звітність за проєктом. Проводиться активний пошук покупців печива, удосконалення смакових та естетичних якостей продукції, проведення та участь у благодійних та інших ярмарках, майстер-класах  та інших заходах. Також проводитиметься робота в напрямку поступового виходу на рівень соціального підприємництва.

2.Проєкт «Школа столярства «СТОЛЯРКА»» парафії Преображення Господнього УГКЦ с. Положево.

Мета проєкту – створення простору для креативного розвитку, пізнання нового та дозвілля дітей шляхом проведення столярних гуртків та корисним проведенням часу у сільській місцевості. В межах проєкту було закуплено матеріал, залучено спеціалістів для проведення столярних гуртків, виготовлено вироби, які реалізовували на ярмарках. 

2020 р.

1.Проєкт «Церковна кав’ярня «У Миколая»» парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ м. Рівне.

Мета проєкту – активізація соціального служіння парафіяльної спільноти шляхом створення церковної кав’ярні, як творчої  майстерні та простору для благодійності  та соціальної активності. Організатори проєкту і парафіяльні активісти планують використовувати кав’ярню, як творчу майстерню, ділення досвідом, організовувати дозвілля для людей старшого віку через різні соціальні активності: майстер-класи, спільне плетіння, вишивання, малювання. Проведення платних МК дозволить зібрати фінансову допомогу людям, які потрапили в складні життєві обставини. Кошти, виручені від майстер-класів, ярмарків, постійно діючої виставки, організації свят, офлайн аукціонів та інших заходів будуть спрямовані на допомогу онкохворим дітям та підтримку потребуючих.

2.Проєкт «Створення швейної майстерні при парафії Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно».

Мета проєкту – допомога людям, які опинилися в складних життєвих обставинах, створення робочих місць, підтримка діяльності Духовного Осередку Молодіжного і Сімейного Дозвілля, розвиток парафіяльного соціального підприємництва через створення і діяльність Швейної майстерні при парафії Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно. В межах реалізації заплановано придбання необхідного обладнання, матеріалів, облаштування відповідного приміщення, виготовлення модельного ряду швейних виробів (українська вишивка, сувенірна продукція тощо), організація допомоги потребуючим за виручені кошти від продажу продукції.

3.Проєкт «Деревообробна міні-майстерня у селищі Іваничі, Волинської області» парафії Стрітення Господнього УГКЦ смт. Іваничі. 

Для того щоб покращити умови життя дітей сиріт іваничівська парафія вирішила спробувати створити маленьку соціальну деревообробну майстерню – виготовляти кухонні приладдя з фрезерувальним орнаментом (кухонні дошки різних форм, підставки під горнятка, дерев’яні ложки, ємкості для зберігання круп та чаїв). Дані вироби з допомогою волонтерів та ініціаторами проєкту будуть реалізовуватись на місцевому ринку. Заплановане налагодження співпраці з місцевими магазинами (створити в магазині куток з нашими виробами під гаслом «Допоможи дітям сиротам»).

Такого роду соціальне служіння, метою якого є покращення умов життя дітей сиріт, багатодітних сімей та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах буде  кроком до подолання бідності та матеріальної скрути.  Проєкт сприятиме вирішенню таких проблем: покращення харчування дітей сиріт (що так важливо в період дозрівання та розвитку), маючи шкільне приладдя дасть можливість краще засвоювати знання у школі, відчувати себе потрібним та важливим в очах інших людей, забезпечити необхідним одягом та взуттям.

4.Проєкт «Майстерня лазерної порізки та гравіювання «ФАНЕРКА» парафії Преображення Господнього УГКЦ с. Положево.

Мета проєкту – створення  простору для креативного розвитку, пізнання нового та дозвілля дітей та молоді  шляхом участі в проєкті майстерні лазерної порізки та гравіювання «ФАНЕРКА» та корисним проведенням часу. Доцільність проєкту полягає в тому, що діти в селі не мають можливості відвідувати гуртки подібного характеру, а саме пов’язані із використанням сучасних станків, виготовленням продукції, її продаж в інтернеті на ярмарках та аукціонах своїх виробів, організація подарункових наборів для потребуючих за виручені кошти від реалізації продукції.

  1. Аналіз участі парафій Луцького екзархату в допомозі постраждалим від повені

Луцький екзархат УГКЦ і ВОБФ «Карітас-Волинь» організували збір допомоги для потерпілих від паводку на території Коломийської Єпархії УГКЦ. Зокрема, парафії Луцького екзархату УГКЦ надали пожертви: 

Парафія Блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ м. Ковель – 15 560 грн;

Парафія Стрітення Господнього УГКЦ смт. Іваничі – 700 грн;

Парафія Свв. Верх. Апп. Петра і Павла УГКЦ м. Нововолинськ – 1 600 грн;

Парафія Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно – 4 200 грн;

Парафія Святого Миколая УГКЦ м. Рівне – 4 620 грн;

Парафія Святого Василія Великого УГКЦ м. Луцьк – 5 260 грн;

Парафія Святого Івана Богослова УГКЦ м. Рожище – 520 грн;

Парафія Преображення Господнього УГКЦ м. Положево – 1 000 грн;

Парафія Блаженного Василія Величковського УГКЦ м. Ковель – 900 грн;

Парафія Преображення Господнього УГКЦ м. Радивилів – 1 200 грн.

На  фінансову допомогу вірних і жертводавців Луцького екзархату було придбано побутову техніку: 2 холодильники і 10 мультиварок. ВОБФ «Карітас-Волинь» підготував допомогу у вигляді продуктів харчування, постільної білизни, ковдр, подушок, посуду. Увесь цей гуманітарний вантаж був завезений до Коломиї директором фонду отцем Володимиром Кметем. 

  1. Аналіз участі парафій Луцького екзархату в акції «Нагодуй бідного»

Всецерковна акція «Нагодуй бідного» відбулася на таких парафіях Луцького екзархату:

Святого Миколая Чудотворця УГКЦ м. Рівне (збір грошових пожертв, придбання продуктів харчування, формування 34 продуктових наборів). Акція триває і надалі.

Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ м. Нововолинськ (збір фінансової допомоги, пожертва парафіянами консервації, круп та олії в Куток Милосердя, закупівля продуктів, формування 12 продуктових пакунків). Акція продовжується, наступне вручення пакунків з продуктами заплановане напередодні Різдва.

Вознесіння Господнього УГКЦ м. Дубно (надання парафіянами необхідних продуктів, а саме: олія – 9 л, цукор – 12 кг, макарони – 13 кг, гречка – 10 кг, рис – 8 кг, перлова крупа – 2 кг, крупа пшенична – 6 кг, тушковане м’ясо – 4 л, консервація – 7 банок, згущене молоко – 500 мл, печиво  – 5 уп, печиво вівсяне – 1 кг, шоколад – 2 шт, захисні маски – 9 шт). Продуктові набори були надані потребучим 15 листопада у Всесвітній день убогого.

Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Луцьк (парафіяни пожертвували продукти, з яких сформовано продуктові набори, також зібрали кошти для придбання харчів). Було сформовано 10 пакетів з продуктами.

Стрітення Господнього УГКЦ смт. Іваничі (парафіяни пожертвували олію, цукор, крупи, консерви, чай, печиво. Із зібраної пожертви вдалося сформувати п’ять продуктових наборів, які надали потребуючим мешканцям Іванич – одиноким похилого віку та багатодітній сім’ї).

Парафія Преображення Господнього УГКЦ с. Положево (парафіяни частково пожертвували кошти, частково принесли продукти тривалого зберігання. З наданої пожертви було сформовано 10 продуктових наборів для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах).

  1. Аналіз змін які відбулися щодо соціального служіння на рівні парафій за останні 3 роки

 За останні 3 роки своє соціальне служіння активізували майже 45% парафій              (перед початком проекту було 10%)

 Більшість парафій долучаються до щорічних благодійних акцій на свої парафіях 

         Кращі практики активних та успішних парафій разом із священниками дали приклад новоствореним парафіям приймати участь у соціальному служінні у своїх громадах на місцевому рівні і стимулювали їх до створення нових ідей та проектів, які почали реалізовувати і на вже на свої парафії.

        Обізнаність серед грамади і парафіян про роль і діяльність соціального служіння в Луцькому Екзархаті, що дало можливість відповідати на різні виклики і різні обставини, стихійні лиха, (Допомога від паводків на Прикарпатті) і новий виклик у всьому світі пандемії – Covid-19.

Більшість священників проходять або частина пройшли навчання по написанню різноманітніх соціальних проектів, як і в межах проектів від Карітас України, так і від ряд  організації донорський як в Україні так і за кордоном. (ЛОФ, МаПа, Українська соціальна академія, Renovаbis, Kirch in Not. Kinder Mission, і інш.)

Активізація і діяльність волонтерських рухів, як з числа поодиноких, так і громадських організацій, громад, та осіб, які спрямовували свою допомогу на підтримку військовослужбовцям та пораненим в зоні АТО.

Така допомога в часі різних викликів, які відбувались в Україні останні3  роки, дала велику обізнаність серед громад про роль і участь кожного парафіянина у служінні ближньому та потребуючим з їх парафій.

У 2020 році загальна вартість проекту становила 276,9 тис. грн.. З них на субгранти між парафіями було виділено 79 тис. грн., які розподілені між парафіями на організацію майстерень та придбання необхідного обладнання.

Всеукраїнський проєкт: «Надання гуманітарної допомоги та забезпечення базових потреб вразливому населенню, на яке вплинула пандемія КОВІД-19», за фінансового сприяння PORTIKUS Австрія. Бюджет проекту – 145 000 грн. Мета: Сприяти стримуванню поширення пандемії Covid-19 та зниження смертності та погіршення людських ресурсів та порушення прав, соціальної згуртованості та доступу до засобів для існування. Результат: Протягом 3-х місяців 40 вразливих сімей та тих сімей, на які вплинула пандемія отримали необхідну для життя гуманітарну допомогу та соціальну підтримку для забезпечення базових потреб. На реалізацію даного проекту було виділено 145 тисяч грн., з них на придбання гігієннаборів було витрачено 49798 грн, на придбання та роздачу продуктових наборів 72930 грн. 

Всеукраїнський проєкт «Підвищення потенціалу ОГС соціальної сфери в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, представництво в Україні.  Проєкт в Нововолинську «Соціальний супровід сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, і є особливо вразливі в часі епідемії Covid-19». 

Бюджет проекту на 2020рік становив – 250 000грн.

 за фінансового сприяння «100% життя Рівне». Мета: надання комплексної підтримки сім’ям, що опинились в складних життєвих обставинах шляхом надання соціально-психологічних та юридичних послуг. Основні види діяльності: надання послуги соціального супроводу, комплексна підтримка сім’ї, психологічна, інформаційна та правова допомога. Охоплено за 6 місяців 20 сімей та 60 дітей. Покращено матеріальне становище у вигляді дрібних побутових речей (стіл письмовий, санітарно технічне обладнання, матрас ортопедичний, обігрівач компактний та інше) на суму 23 тис. грн., роздані продуктові набори та гігієнічні засоби на суму 42 тисяч грн.., шкільне приладдя до 1 вересня отримали 30 діток на суму 9000 грн.

 Надана психологічна підтримка 20 родинам,  юридична консультація 30 родинам, на що було виділено 10500 грн та правничі послуги для мами, яка постраждала від домашнього насильства та двоє малолітніх дітей стали свідками домашнього насилля 10 тис. грн..

Завдяки проведеним тренінгам формуються соціальні навички у батьків та дітей, підвищується батьківський потенціал сімей в СЖО. 

Проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. 

Бюджет проекту на 2020 рік становив – 512 000 грн.

Проєкт реалізовано Громадською спілкою «Українська мережа за права дитини» у п’яти областях України: Волинській, Дніпропетровській, Миколаївській, Полтавській і Харківській. На Волині – партнер проєкту ВОБФ «Карітас-Волинь».

Мета проєкту: підсилення системи соціального захисту дітей та їх сімей, в умовах надзвичайної ситуації та всебічна соціальна підтримка вразливим сім’ям з дітьми в надзвичайних ситуаціях. Моніторингом охоплено близько 500 осіб, гуманітарна допомога надана 89 сім’ям, в яких 289 дітей (предмети домашнього вжитку, меблі, домашній текстиль, побутова техніка) на суму 512 тисяч грн., з них до місцевого бюджету перераховано понад 40 тисяч грн. податку з доходів фізичних осіб, як додаткове благо, та 3700 грн військового збору.

Продовжилась благодійна співпраця із БО «Львівська освітня фундація». Проект «Благодійна кухня» отримала фінансування в розмірі 25000,00 грн, за які було придбано професійну індукційну плиту для приготування страв, які будуть передаватися для споживання малозабезпеченим, безхатченків та інших верст населення, що опинилися в СЖО.

ГУМАНІТАРНА ДОПОМОГА.

У 2020 році ВОБФ «Карітас-Волинь» отримав 46580  кг гуманітарного вантажу від Бельгійської громади м. Едегем – загальною вартістю 17855 грн у вигляді вживаного одягу, взуття, ковдр, простирадл, подушок,  матраців, меблів,  посуду,  шкільного приладдя, іграшок, речей домашнього вжитку, тканин, швейних матеріалів, інвалідних візків, ходунків, засобів гігієни, санітарного приладдя. Дана допомога була розподілена серед 16 медичних установ та комунальних закладів області та 800 осіб потребуючого населення. Найбільшими набувачами гуманітарного вантажу є:

  • БФ “Благодійний фонд “Карітас Коломия” (одяг б/в, ковдри, простирадла б/в, кухонне приладдя б/в)-409,50 грн.
  • Волинська обласна психіатрична лікарня №1 (Постіль, простирадла, ковдри б/в)- 469,26 грн.
  • ГС «Луганська Асоціація Організацій осіб з інвалідністю» (одяг б/в, кухонне приладдя б/в, меблі б/в, речі для дітей б/в)- 446,55 грн.
  • Державний навчальний заклад «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» (Тканини та швейні матеріали б/в) -455,91 грн.
  • КП “Луцька міська клінічна лікарня” (Одяг б/в, простирадла, ковдри, подушки б/в, медичне приладдя б/в, кухонне приладдя б/в)- 1514,94 грн.
  • КП «Волинська обласна лікарня «Хоспіс»( Меблі б/в, ходунки б/в, медичне приладдя)- 194,70 грн.
  • Руденський психоневрологічний інтернат (одяг б/в, простирадла та ковдри б/в, меблі б/в, інвалідні візки б/в, ходунки б/в, матраци б/в, санітарні засоби б/в) – 617,75 грн.
  • Територіальний центр соціального обслуговування Володимир-Волинського району ( одяг б/в)-421,20 грн.
  • Тернопільська обласна клінічна дитяча лікарня (медичне приладдя б/в, простирадла, ковдри, подушки б/в, одяг б/в, меблі б/в, матраци б/в, інвалідні візки б/в) -245,17 грн.
  • Тернопільська обласна лікарня «Хоспіс» (Одяг б/в, простирадла, ковдри, подушки б/в, медичне приладдя б/в, інвалідні візки б/в, ходунки б/в, матраци б/в, гігієнічні засоби) – 720,40

Решта набувачів становить населення, що мешкає у Волинській та Львівській областях.

Слід зазначити гуманітарну натуральну допомогу від наших партнерів юридичних та фізичних осіб. 

Так у 2020 році від МБФ «Карітас Україна» в період розповсюдження пандемії для роботи в організації було передано інфрачервоний безконтактний термометр для вимірювання температури тіла та опромінював Кварц-125-1 для обеззараження повітря в приміщенні після проведених заходів та тренінгів з дітьми та їх родинами. Загальна вартість становить 2,7 тис. грн.. Окрім цього було передано для проведення Акції Шкільний портфелик шкільного приладдя у вигляді рюкзаків, зошитів, ножиць для творчості, наборів кольорових олівців та ін.. для 50 діток на суму 7925,50 грн.

ТОВ «ВІКІ» передав миючих засобів у вигляді рідкого мила, шампунів та засобів по догляду за волоссям на суму 30407,18 грн, які були розподілені між потребуючими.

Київським благодійним фондом «ФУДБЕНК» було передано солодощі та шкільне приладдя на суму 6998,87 грн, які були роздані під час Акції Святий Миколай йде до дітей між 19 родинами для 69 дітей, з них 10 діток з особливим потребами.

ТОВ «Роса» ТМ Гамма передала засобів для творчості у вигляді фарб акрилових та масляних, гуаш, пензликів для малювання, трафарету, спонжиків, заготовок, кольорового паперу та ін.. засобів для творчості на загальну суму 23755,20.

Акція «св. Миколай йде до дітей» 2020 р. Оціночна вартість подарункових наборів для Акції Святий Миколай йде до дітей надана небайдужими мешканцями нашого міста, селища та всієї Нововолинської громади, становить – 112 000 грн. Завдяки небайдужим людям щедрої душі ми змогли порадувати приємними сюрпризами 320 потребуючих діток, які повернулись з інтернатних закладів, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, в неповних сім’ях, багатодітних, в сім’ях, що виховують дітей з інвалідністю з м. Нововолинськ, смт. Благодатне, Іваничівської ОТГ, м. Луцьк, м. Рівне. Роздача подарунків висвітлювалася на сайті фонду та у ЗМІ міста.

Акція «Великодній кошик», яка припала на період жорсткого локдауну та заборони відвідування громадських місць великого скупчення людей, все ж таки була здійснена завдяки небайдужості наших підприємців, юридичних осіб, громади міста, що дало змогу зібрати продуктові набори на суму 8520 грн. Допомогу отримали малозабезпечене населення м. Нововолинська та смт Благодатне з категорії одиноких, мало мобільних престарілих людей (12 чол.), одиноких мам та татусь, які виховують самостійно діток (15 родин). В набір традиційно входила Пасочка, яєчка, ковбаса, масло, сир та інші смаколики.